Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Középfokú és felsőfokú nyelvvi...

Középfokú és felsőfokú nyelvvizsgához milyen számú szókinccsel kell rendelkezni, hogy sikeres vizsgát tegyen az ember?

Figyelt kérdés

2020. aug. 18. 19:12
 1/4 anonim ***** válasza:
51%

Pontosan nem tudom, de vannak ezek a könnyített olvasmányok különböző szinten. Egyszer vettem néhányat B1-B2 szinten, azok olyan 1200-1600 szavasak voltak (legalábbis ez volt a hátulján) úgyhogy gondolom ennyi kell középszinten. A C1 meg már 2-3000 szavas volt.


De megkérdezhetem, hogy te hogy tudod felmérni a szókincsed nagyságát? (Nekem is hasznos lenne.)

2020. aug. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezt nagyon nehéz pontosan meghatározni, mivel van passzív és aktív szókincs is és a nyelvvizsgához mindkettő kell. Szóval ne éld bele magad abba, hogy ha egy online szókincs felmérőn több szavat tudsz, mint amennyit kell a nyelvvizsgához akkor sikeresen teljesíted. Én a felmérők szerint felsőfokhoz bőven elegendő szókinccsel rendelkezek, a valóság viszont mást mutatott.


A passzív szókincsem hatalmas, mert minden sorozatot/filmet/könyvet/youtube videót angolul nézek és egyéb oldalakat is csak angol nyelvüt használok, pl reddit, facebookon meg csak angol nyelvű csoportokat látogatok.


Viszont, nem használom a nyelvet. Ez azt jelentette, hogy B2-es vizsgán a szövegértésem és hallás utánim hibátlan lett, viszont beszéden és esszén épphogy átmentem.

C1-et egy ingyenes próba vizsgán csináltam meg, szövegértésem hibátlan lett, hallás utánim két hiba, többiből nem lett meg a pontom.

2020. aug. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Épp ez az #1-es. Ha hallok vagy olvasok sokkal több szó eszembejut, mint magamtól. Így nem tudom felmérni.
2020. aug. 19. 01:45
 4/4 anonim ***** válasza:
50%

B2 - kb 5000 (ennyi szokott lenni a középfokú szókincset összegyűjtő listákban, pl a legfontosabb 4000 szó, plusz az 1000 kérdés 1000 válasz könyv kb 1000 szavas szókincse)

C1 - kb 8000-10000

2020. aug. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!