Angol felsőfok?

Figyelt kérdés

A b2-t egy pár éve letettem, azóta kb ugyanazon a szinten vagyok.

A c1-t egy éven belül szeretném megcsinálni.

Aki otthon, egyedül készült fel az tudna segíteni, hogy hogyan kezdjek neki?

A nyelvvizsgara felkészito konyvet megveszem, de az nyilván nem elég.



2020. aug. 21. 14:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Miért nyilván? Honnan veszed, hogy még mindig csak B2 szinten vagy? Hány százalékra sikerült a B2 és azóta mennyit, mire használod a nyelvet?
2020. aug. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nyilvan--azért mert amit b2-re tanultam nyelvtan az nem elég a c1re, de a könyv nem ezzel foglalkozik hanem feladatsorokat ad.


Nem emlékszem most a pontos százalékokra, a 4 részből 2 "first class pass" lett, a másik kettő csak meglett.

Sorozatot, filmet nézek, híreket olvasok angolul, illetve gyakran csak angol nyelvű szakirodalmat találok úgyhogy akkor muszáj, de ezen kívül nem használom aktívan a nyelvet.

2020. aug. 21. 15:48
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanaz a nyelvtan elég, csak pontosabban kell tudni használni írásban is, meg lehetőleg szóban is. Ha szakirodalmat is angolul olvasol, akkor lehet, hogy elég lenne elkezdeni írni meg beszélni is, hogy az aktív készségeket is használd, ne csak a passzívakat, de a szint már meglehet jó eséllyel. Én a helyedben megcsinálnék pár szintfelmérőt a netről, aztán keresnék minél több online C1-es gyakorló feladatlapot, hogy lássam, milyen nyelvtani ügyek miatt bukok pontokat, meg úgy egyáltalán, milyen eredményt érek el, aztán kiválasztanám, hogy melyik vizsgaközpontba menjek majd szóbelizni, és hogy van-e ott valami témalista, amit érdemes lenne átgondolni, szókincsileg átnézegetni - aztán lassan akár neki is futnék.
2020. aug. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!