Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek megtudnám csinálni...

Szerintetek megtudnám csinálni 100% körülire ennyi gyakorlással?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon sokat gondolkozom azon, hogy az októberi középszintű érettségimet angolból meg kellene csinálnom. Most leszek 11. osztályos és meg van már a B2-es nyelvvizsgám is. Jelenleg a C1-re készülök, december február a cél, hogy addigra meglegyen. Sajnos a nyár folyamán nem jutott eszembe a kérdés, hogy elkezdjek a középszintű érettségire készülni...Mit javasoltok? A fenti kérdés is egy fő tényező!

Köszönöm előre is a válaszaitokat.



2020. aug. 21. 16:04
 1/8 anonim ***** válasza:
97%

Ha van B2-es nyelvvizgád miért fosol a középszintű érettségitől? Jézusom


Az érettségi középszintű angol az A2 szint.

2020. aug. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha meglesz a felsőfokod magabiztosan akkor nem lesz belőle gond. A 100% ilyen figyelmetlenség stb miatt nehéz, de 90 felettire tuti meg tudod majd írni. Átnézed a típusfeladatokat párszor, de nem kell rá jelentős készülés.
2020. aug. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy érzed, hogy december-februárra készen állsz egy C1-es nyelvvizsgára, akkor most októberben könnyedén megcsinálsz nem egy középszintű, hanem egy emeltszintű érettségit. Azzal továbbtanulásnál is többre mész majd, ha olyan szakra mész, ahol lehet angolból is pontot számítani.
2020. aug. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyébként a C1 nem sokkal nehezebb mint egy B2.
2020. aug. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én úgy csinálnám, hogy először a C1-et télen, aztán májusban emelt angol érettségi. (Amúgy így is csináltam lol.) Ha megvan a középfokúd, és felsőfokúzol, akkor ne szarozz egy középszintű érettségivel.
2020. aug. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én tisztában vagyok vele csak ugye a felsőfokot későbbre (decemberre tervezem) és ugye lehet azután jobban sikerülne májusban. De őszintén szólva emiatt nehéz a döntés.Mert fontos nekem a jó %. tudom hogy lehetne 90% de ki akarom maxolni és lehet kevés időm lenne felkészülni a középszintűre.
2020. aug. 21. 17:37
 7/8 anonim ***** válasza:

Középszinttel is menni. Nekem btw 100% lett:D Tudok róla képet is küldeni. De csak azért, mert kórházban voltam írásbelin és szóbelin két tételt húztam. Én C1 szinten vagyok, kivétel beszédben:D Szóval ha sikerült még így is 100%-ot elérnem, akkor neked is menni fog. Írásbeli amúgy egyszerű, rengeteget gyakoroltunk rá és mindig pikk-pakk végeztem vele. De figyelmetlenségből nagyon könnyen lehet hibát szerezni vagy ha túl gondolod az igaz/hamis/szöveg nem említi feladatokat.

Ne parázz rá, ha tudsz angolul, a közép angol érettségire egy szót nem kell tanulnod. Sok sikert előre is!

2020. aug. 22. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Van egy ilyen ismerősöm, akinek már megvolt a C1 angolból, és a középszintű érettségije 100% lett (legalábbis az írásbeli, a szóbelit nem tudom, hogy rontott-e az eredményén, de nem hinném, mivel azt a saját tanáraid előtt kell tenni, - nem úgy mint az emelt szintűt - akik előtt nem is annyira stresszes, még azért általában segítőkészek is). De szerintem szerencse is kell hozzá, mert elég egy kis figyelmetlenség, hogy 1-2 ponttal kevesebbet érj el.
2020. aug. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!