Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Sikerülhet c1-es nyelvvizsga...

Sikerülhet c1-es nyelvvizsga csak önálló felkészüléssel?

Figyelt kérdés
Nem talalálok angol tanárt a környékemen, szeretnék felsőfokúzni, viszont félek, hogy egyedül nem tudok hatékonyan félkészülni :( kíváncsi lennék a ti tapasztalataitokra, esetleg tippekre

2020. aug. 21. 19:00
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Én sem jártam tanárhoz. Nem is nagyon készültem, csak úgy elmentem. 86% lett. Filmeket nézek és olvasok, de tételeket meg nemtudom miket sosem tanultam.
2020. aug. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a középfokúd már megvan, csinálj néhány online szintfelmérőt, hogy lásd, milyen messze vagy a C1-től, és csinálj meg néhány C1-es próbavizsgát is, aztán gyere, mesélj, hogy mi hogy sikerült, hogy úgy tudjunk tanácsot adni, hogy látjuk, hol vannak a hiányosságok.
2020. aug. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
Én sem jártam tanárhoz, és nem is vittem túlzásba a készülést. Egy héttel a vizsga előtt kezdtem csak foglalkozni vele. Simán meglett.
2020. aug. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
#2-essel értek egyet (bár nincs meg, de felmérőkön voltam) , sajnos az otthoni készülésben lehetnek hiányosságok, egyoldalú csak szövegértés stb.. tehát érdemes megnézni mire kell ráerősíteni, de vizsga függő is .
2020. aug. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én elsőnek beszéden buktam meg. Egyrészt izgultam másrészt nem nagyon gyakoroltam beszédet, én is sorozatot néztem vagy olvastam. Másodjára viszont meglett:D Szóvl abszolút lehetséges, még ha izgulós is lennél talán.
2020. aug. 22. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Teljesen lehetséges,vannak nagyon jó programok manapság de egyébként simán tudsz tanárral is készülni ha csak ezen múlik,hogy nincs a közeledben

Tanárok közül csomóan vállalnak skype-os órákat

2020. aug. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Origo nyelvvizsgara akarok menni. Nekem is a beszeddel van problemam, egyszerűen lefagyok, illetve a leveliras nem meg az erossegem annyira
2020. aug. 27. 01:31
 8/10 A kérdező kommentje:
De jo hallani, hogy sikerült nektek, az en angol tanarom azon volt meglepodve, hogy kozepfokut tanar nelkul csinaltuk meg
2020. aug. 27. 01:32
 9/10 anonim ***** válasza:

"az en angol tanarom azon volt meglepodve, hogy kozepfokut tanar nelkul csinaltuk meg"

Tényleg angol tanár, vagy "csak" angoltanár?

Egyébként meg akinek van angoltanára, az máris nem tanár nélkül csinálja meg: évekig tanár segítségével tanul, a vizsgán meg ezt a tudását kell felhasználnia.

2020. aug. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Nekem is a beszeddel van problemam, egyszerűen lefagyok, illetve a leveliras nem meg az erossegem annyira"

A levélírást részben meg lehet tanulni (a formai dolgokat, hasznos kifejezéseket), részben pedig az is segíti, ha a beszédre gyúrsz, hogy ne fagyj le, legyen mondanivalód! Valószínűleg azért nem megy még ez, mert magyarul sem megy, mivel nem vagy elég tájékozott a világ dolgaiban, túl sok dologról nincs még kialakult véleményed, nem beszélted át a témákat elégszer az anyanyelveden sem. Vagyis valószínűleg nem is az angoltudásod hiányos, hanem "csak" annyi a feladat, hogy felnőj, mielőtt vizsgázni mész: beszélgess minél többet felnőttekkel, hallgasd őket minél többet élőben, tévében, rádióban, stb., hogy halld milyen érveket, indokokat hoznak fel a különböző témákban a véleményük alátámasztására, és akkor majd lassan benned is kialakul, hogy tulajdonképpen jó vagy rossz dolognak tartod-e és miért a kutyatartástól kezdve a kertészkedésen keresztül az űrkutatásig azokat a dolgokat, amik a vizsgán témaként előjöhetnek.

2020. aug. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!