Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Gazdálkodási és menedzsment...

Milegyenanevemitt kérdése:

Gazdálkodási és menedzsment felsőoktatási szakképzés elvégzéséhez kell-e akármilyen nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

A Debreceni Egyetemen szeretne a barátom továbbtanulni foszk-on. Megnéztem az idegennyelvi követelményeket, és ezt írják ott: “Alapszintű szakmai idegennyelvtudás, melynek a követelményeit a felsőoktatási intézmény a szakképzési programban határozza meg.“ Ebből nekem az jön le, hogy nem kell nyelvvizsga, de akkor szakmai nyelvvizsga sem szükséges? Lehetséges, hogy ennek az elvégéséhez semmilyen fajta nyelvvizsga nem kell?

Lehet hülye kérdés, de inkább megyek biztosra. A válaszokat előre is köszönöm!



2020. aug. 24. 15:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem kell nyelvvizsgát tenni a felsőoktatási szakképzésben. Ez szerintem arra utal, hogy valamilyen szinten van idegen nyelv oktatás és szàmonkérés is.
2020. aug. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hivatalosan nem kell, de ha érvényesülni akar a szakmában az ember, akkor az angol az alap, hiszen az a kereskedelem nyelve (meg a kínai)
2020. aug. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a választ!
2020. aug. 31. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!