Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szeretnék 3 év alatt eljutni...

Szeretnék 3 év alatt eljutni németből egy magabiztos felsőfokú szintre. Mi lenne ennek a leghatékonyabb, legbiztosabb módja?

Figyelt kérdés

Angolul megvan a felsőfok, olaszul a közép. De ezeket suliban tanultam. Most, hogy már nem vagyok gimis, nem tudom, hogyan álljak neki.

Németre lenne szükségem, előnyt jelent a pályán, ahol a jövőmet elképzelem, de nem tudom, merre induljak?


Nyelviskola: hetente 2x járjak be valahova még tanulni csoportokba?

Magántanár: honnan tudhatom, hogy haladunk, hogy jó tanárt találtam?

Egyedül: szorgalmas vagyok, de tök egyedül megtanulni egy nyelvet nem tart 3x annyi ideig, mint alapból tartana?


Tanácstalan vagyok. Nektek mi vált be a legjobban? Csak szerenték biztos lenni abban, hogy haladok majd, a munka részét beleteszem, attól nem félek, és szerintem a nyelvérzékem (ha van ilyen) az se rossz.


Ti mit tanácsoltok, hogy kezdjem el?



2020. aug. 30. 14:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Menj ki Németországba, vagy Ausztriába, dolgozz ott 3 évet, közben tanulj, és csont nélkül meglesz a magabiztos felsőfok.
2020. aug. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez az egy nem opció, de köszönöm a tippet!
2020. aug. 30. 14:22
 3/6 anonim ***** válasza:
4 évig tanultam gimiben németül, egy gyenge A2-es szintig jutottam el. Utána egy év szünet, majd elkezdtem magántanárhoz járni. 2,5 hónapig heti 2-szer, majd kb. fél évig 1-szer jártam. Ennyi idő alatt felfrissült a tudásom, majd elég gyorsan el is kezdtem fejlődni, olyan B2-es szintre jutottam el, nyelvvizsgám is lett. Szerintem 0-ról magántanárral 1,5 év alatt reális lehet eljutni középfokig, ha heti 1-szer mész és hetente még önállóan foglalkozol vele 5-6 órát.
2020. aug. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%
Das wird aber sehr schwer! Lies viel
2020. aug. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
52%
Az a baj véleményem szerint a legtöbb nyelvtanárral, hogy nem tanulni tanítják meg a diákjaikat, hanem magukhoz "ragasztják" őket, ami miatt nagyon nehezen válhat valaki önálló tanulóvá.
2020. aug. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem magántanárral nagyon gyorsan ment a tanulás. Nyelviskolában mázli kell, hogy jó tanárod legyen, a csoport olyan szinten legyen mint te, és olyan olyan gyorsan haladjanak, ami neked megfelel.


Én a magántanárommal éreztem, hogy hónapról hónapra sokat fejlődök, nem kellett gondolkoznom rajta, hogy jó-e. Mindig annyi házit adott, hogy alig győztem. A feladatok olyan nehezek voltak, hogy épphogy meg tudtam őket csinálni. Azokra a területekre koncentrált, ami nekem nehezen ment. Fontos, hogy minden készséget fejlesszetek (beszéd, írás, olvasás, hallás utáni értés, nyelvtan, szókincs). Olyat keress, akinek van tapasztalata ezen a szinten tanítani, nem elég, hogy maga tudja a nyelvet.

2020. szept. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!