Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnék otthon egyedül...

Hogyan tudnék otthon egyedül megtanulni angolul?

Figyelt kérdés
Nyelviskolára, online fizetős dolgokra nem futja.

2020. szept. 3. 09:29
 1/8 anonim ***** válasza:
24%
Az a baj, hogy az alap nyelvi szabályokat nehéz otthon egyedül megtanulni. Utána már könnyen jön rád a szókincs, de a nyelvtan - főleg az alap nyelvtan nem egyszerű - szerintem. Én azt iskolában tanultam és utána a többi már otthon feljött, erős közép szinten vagyok, de mondom, alapokhoz nem lesz elég az otthoni tanulás, hacsak nem szervezel be magadnak egy olyan ismerőst, aki jó angolos, vagy tanár és szabadidejében foglalokzik veled.
2020. szept. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
28%
Ha teljesen kezdő szinten vagy, akkor tanár nélkül borzasztó nehéz. Az angolhoz ugyanis nagyon fontos a kiejtés, a hangzók helyes elsajátítása, s ha valakinek ez rosszul rögzül, akkor utána szinte lehetetlen korrigálni. Próbálj annyi pénzt összeszedni valahonnan, hogy legalább az alapfokú nyelvvizsga szintig eljuss egy nyelvtanfolyamon vagy magántanárnál. Ha ez megvan, akkor utána már van esély arra, hogy önszorgalomból (nyelvkönyvekkel, gyakorlással, könnyített szövegű könyvekkel, kiejtést is nyújtó szótárral, eredeti nyelvű filmekkel) eljuss a középfokú szintre. Ha ez is megvan, akkor vállalj munkát nyelvterületen, közben persze sokat rádiózva, tévézve, emberekkel ismerkedve, könyveket olvasva. Így eljuthatsz a társalgási szintig, amely a munkaerőpiacon már ér is valamit.
2020. szept. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
33%
Tanár nélkül évekbe fog telni hogy középfokig eljuss.
2020. szept. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%
Németh Katalin Angol Nyelvtan tankönyvet ajánlom azzal teljesen az alapoktól felsőfokig tanulhatsz.
2020. szept. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Douligo vagy hasonló appal lehet tanulni.

Leszerelték érettségizni alap vagy középfokú szinten.

2020. szept. 3. 13:01
 6/8 anonim ***** válasza:
34%
Az alapfok szart se ér, a középfokra meg nem fogsz tudni egyedül felkészülni. Legalább az alapok megtanítására kell egy tanár. Utánna már filmekből, könyvekből, szótárból, esetleg Doulingoval (bár az erre édeskevés) fejlesztheted a tudásod, elsősorban a szókincsed. De azért azt tudod, hogy az középfokhoz már többféle igeidő, töltelékszavak használata, választékos beszéd és bő kifejtés is kell?
2020. szept. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ja bocsi, azt hittem nyelvvizsga. Akkor nem számít.

(#6)

2020. szept. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hármasnak: Tanárral is évekig tart.


Töltsd ki a régi érettségiket, szótárazd ki, sokszor újra, lyukas szöveg stb!

2021. jún. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!