Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szlovákiai magyarok, akik...

Szlovákiai magyarok, akik magyar iskolába jártak! Ti hogy tanultatok/tanultok meg szlovákul úgy, hogy egyetemen már rendesen tudjatok beszélni?

Figyelt kérdés
Én most lettem elsős gimiben, de szlovák egyetemre szeretnék menni és nem tudom hogyan tanuljak meg úgy,hogy nincs szlovák ismerősöm akivel többet tudnák beszélgetni... Megértek nagyjából mindent, de ha beszélnem kell félek. Olvastam szlovákul regényt, nézek szlovák videót/tvt. Nincs valami bevált módszeretek a beszéd fejlesztésére?

#magyar #szlovák #Szlovák egyetem
2020. szept. 4. 19:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt könnyű, én Nyitrára jártam az első évben kb akkor szólaltam meg ha muszaj volt akkor is igyekeztem egyszerűen fogalmazni. De igy is eléggé hallatszott a magyar "prízvuk". Mondjuk velem midndenki normalis volt, kedves de volt olyan ismerősöm más egyetemen akinek durván beszólogattak. A végére mar partiztam szlovákokkal és mindegy volt, hogy helyesen mondom-e vagy sem amit épp mondok. Tudta mindenki honnan vagyok ki vagyok, mik a nézetem, sokat vitatkoztam a nagy szlovák hazafiakkal a történelemről. A vizsgákra mindent meglehet tanulni habár sokkal több időt igényel mint a szlovák kollégáknak de az a baj ezzel, hogy abból nem tanulsz meg szlovákul. A szakmai kifejezések nem segitenek abban, hogy a midennapos szlovak nyelvet teljesen elsajatitsd.

Találnod kell valakit akivel tudsz szlovákl komunikálni másképp nem megy, úgyis lesznek majd olyan ismerőseid akok keletről vagy a cseh hatar mellől lesznek és alig fogod érteni mit akarnak, azzal számolj.

Én az egyetem után egy szlovák cégnél dolgoztam szlovákok között de még igy is voltak olykor ragozási hibáim. Szerintem rendesen szlovákul sosem fogok megtaulni de nem is baj pont elég az ahogy tudok.

2020. szept. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Én nagyon szeretnék szerezni egy szlovák barátot, hogy gyakoroljam a nyelvet, csak ezt így nem olyan könnyű... de igyekszem!
2020. szept. 4. 22:57

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!