Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha sikeres felsőfokú után...

Ha sikeres felsőfokú után egyáltalán nem foglalkozol egy nyelvvel, akkor mennyi idő alatt „szűnik meg” a nyelvtudás?

Figyelt kérdés
2020. szept. 16. 20:25
 1/2 anonim ***** válasza:
98%

Nem szűnik meg. Átalakul. :D


Én egy-két évig nem nagyon foglalkoztam azzal a nyelvvel amiből felsőfokot tettem. Annyit foglalkoztam csak, hogy a neten a memek, újságcikkek, postok egyrésze azon a nyelven érkezett az üzenőfalamra. ( egyébként oroszból csináltam).

Én egy év után azt vettem észre, hogy a passzív tudásom megmaradt, megértettem a szövegeket továbbra is, egyedül a szakmaibb részeket nem, amiket korábban sem.

Majd kiutaztam Oroszországba... és voltak szavak amik hirtelen nem jöttek a számra társalgásnál, de ahogy sokat beszéltem kezdtek visszajönni a korábbi ismeretek.

Én ezt úgy fogom fel, hogy olyan mint egy könyv amit pár év múlva veszel le csak a polcról. Kicsit már poros, ezért le kell fújni róla a port. Ez a porlefújás lehet aktív beszéd, olvasás, bármi.

De én azt tanácsolom, hogy foglalkozz vele! Én megtanultam a saját bőrömön, hogy érdemes legalább a passzív részt ( olvasás által ) szinten tartani, mert utána a beszédet abból könnyebb visszaépíteni.

De ez persze csak saját tapasztalat, lehet ezt valaki jobban el tudja magyarázni vagy más tapasztalata van :)

2020. szept. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem 12 évig próbálták tanítani a németet. Azután sokáig nem foglalkoztam vele, inkább az angolt tanultam. Most rámjött hogy akkor én most megtanulok németül, és azért vannak alapjaim. Ha nem is olyan sok mindent, mint az angolnál, de megértek dolgokat, van úgy hogy a szót nem ismerem, de kitalálom a szövegkörnyezetből a jelentését. Szóval nem, nem vész el teljesen amit a suliban tanultam.
2021. jan. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!