Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mondanátok angol könyveket...

Mondanátok angol könyveket ami (nyelvtanilag nem nehéz) angol tanuláshoz? Témája bármi lehet. Eddig Harry Potter-t könyvet ajánlották mennyire nehéz angolul?

Figyelt kérdés

2020. szept. 17. 10:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Henry Gray: Anatomy

John Winthrop Hackett: The Third World War

John Chamier: Safety and Seamanship

2020. szept. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A Harry Potter tökéletes nyelvtanuláshoz.
2020. szept. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is HP-ra szavazok, nekem nagyon bevált anno. Nagyon könnyű a nyelvezet, a sok varázsnév macerás, de azokat kvázi nem kell érzeni.
2020. szept. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%

Hány éves vagy? Mi szeretnél tanulni ha nagy leszel?

Van hobbid?

2020. szept. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 D-Mano ***** válasza:

Meyer: Twilight

Egyik ismerősöm azzal gyakorlot, szerinte nagyon egyszerű nyelvtanilag.

2020. szept. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
The sun is also a star
2020. szept. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Én egy ideje csak angolul olvasok könyveket, könnyűtől a nagyon nehéz nyelvezetűig (pl. A medve és a csalogány trilógia elég kemény lenne neked szerintem) de olvastam pár könnyűt is mostanában:


J.A. White: Nightbooks


Ez gyakorlatilag a Gretel and Hansel (Jancsi és Juliska) feldolgozása. Alex-et fogva tartja egy boszorkány és minden nap el kell neki mesélnie egy új rémtörténetet (neki kell megírnia), hogy túléljen. Összeségében önmagunk elfogadásáról szól a regény, de többet nem tudok mondani spoiler nélkül.


Neil Gaiman: Coraline

(van stop-motion technikával készült mese is belőle, magyar és angol szinkronnal is fent van youtube-on)


Before the Coffee Gets Cold


Kicsit lassú és tele van olyan leírással, hogy ki hogy néz ki meg milyen ruhát visel, de élvezhető. Egy kávézóról szól, amiben vissza tudsz menni az időben, de vissza kell térj a jelenbe, még mielőtt kihűl a kávéd különben...


The Most Beautiful Moment in Life - The Notes 1, 2


Ennek van talán a legegyszerűbb nyelvezete, nekem néha idegesìtően egyszerű volt. Azért merem ajánlani, mert ha nem is szereted a BTS-t, (mivel ez egy...bonyolult dolog, a lényeg hogy a könyv a hét fiút veszi alapul szereplőknek, és a történet multimédia tartalomként lett közzétéve) és cseszett drága is a könyv, de mindkét kötet ingyen fent van PDF-ként, szóval nem kell pénzt kiadj rá és szerintem tényleg abszolút alkalmas haladóknak. Én a második kötetet megvettem de el is adtam, mert túl egyszerű a nyelvezete és ez sokat rontott az élményen. Meg ez a könyv elmondja, hogy mi történik, nem pedig megmutatja. Ha esetleg nem tudod mi a különbség:


Nagyon meleg volt. (mond)


George beletörölte ruhájába izzadt homlokát, és menedéket keresett az égető nap elől. (mutat)

2020. okt. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
HP teljesen ok. Akkor, ha már van egy alapod. Sokat ismétlődnek a szavak, könnyen követhető szöveg.
2020. okt. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!