Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes fellebbeznem ezzel a...

Borsai Bianka kérdése:

Érdemes fellebbeznem ezzel a felsőfokú TELC nyelvvizsga eredménnyel?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Komplex felsőfokú nyelvvizsga eredményem szerint, sikeresen megszereztem az írásbelit, azonban a szóbeli része nem lett meg a vizsgának. Ha számításaim nem csalnak (komplex nyelvvizsga esetén minden vizsgarésznek 40%-osnak kell lennie, hogy az sikeres legyen) pontosan 2 ponton múlik a szóbeli részem a beszédértés (listening) miatt. Szerintetek érdemes fellebbeznem és ha igen, ti mit mondanátok a helyemben a védelmem érdekében? :)

2020. szept. 17. 19:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
Nem érdemes. Tanuljal.
2020. szept. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha konkrétan a beszéd rész nem lenne meg arra talán lehetne fellebbezni, mert az viszonylag szubjektív, de a listening az pont olyan hogy vagy jót karikáztál be/írtál oda vagy nem... nekem ECL-en annak idején 1 pont hiányzott az írásbelihez (ugye ott a fogalmazás ami szubjektív), de nem adták meg. Amúgy jól is jöttem ki belőle, hogy újra írásbeliztem, úgy lett volna egy éppen meglett nyelvvizsgám, másodszorra viszont 90% feletti lett (nem mintha nézné valaki, de jól esik rágondolni)
2020. szept. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
#1 Természetesen tanultam, nem hiába lett meg a többi részeredményem bőven 40% felett. Több vizsgázóval is beszéltem a listening után, nekik sem ment könnyebben, sőt olyan ismerősöm is van aki velem együtt jött el és hasonló helyzetben van jelenleg, hogy ezen múlik a vizsgája. Minden lehetőséget meg szeretnék ragadni annak érdekében, hogy meglegyen. És ha azon a 2 ponton múlik akkor fogok is küzdeni az utolsó pillanatig.
2020. szept. 17. 21:08
 4/15 A kérdező kommentje:
#2 Köszönöm a válaszod és a véleményed! Gratulálok neked, ügyes vagy! :)
2020. szept. 17. 21:10
 5/15 anonim ***** válasza:
95%

"Több vizsgázóval is beszéltem a listening után, nekik sem ment könnyebben, sőt olyan ismerősöm is van aki velem együtt jött el és hasonló helyzetben van jelenleg, hogy ezen múlik a vizsgája."

Ez édeskevés a fellebbezeshez.

2020. szept. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

#3 Nem ezzel az indokkal szerettem volna fellebbezni. :) Pontosan erre irányult a kérdésem, hogy ki mit tanácsolna a helyzetemre.

Az előzőekben azért írtam ezt le, mert valószínűleg nem csak én leszek aki fellebbez, amennyiben pár pontja hiányzik.

2020. szept. 17. 23:22
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

De értsd meg, az még nem alapoz meg egy fellebbezést, hogy csak pár pontod hiányzik. Akkor se, ha másoknak is csak annyi.

Olvasd el a vizsgaszabalyzatot, abban benne van, hogy milyen esetekben lehet fellebbezni.

2020. szept. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
92%
Épp aznap senki sem volt olyan szinten listeningből, ami eléri a felsőfokot. Szerintem is tanulj még egy kicsit.
2020. szept. 18. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
#4 Köszönöm a segítséget, meg fogom nézni! :)
2020. szept. 18. 08:57
 10/15 A kérdező kommentje:
#5 Szerintem ha az ember elmegy felsőfokúzni, akkor rendelkezik egy olyan tudással amivel meg tudja ugrani a vizsgát. Ennek ellenére a listening mindig lutri, hogy mi a téma, mennyire beszél gyorsan, mennyire érthető az amit mond. Ebben az esetben nem csak nekem merültek fel problémák hanem sok más vizsgázónál is. Nem mondom hogy a listening a ludas a dologban, mert nyílván én/mi is hozzátettem/hozzátettünk az eredményhez. Csupán latolgatom a lehetőségeimet ebben a helyzetben.
2020. szept. 18. 12:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!