Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért nem tudtam 27 éves...

Miért nem tudtam 27 éves koromra sem normálisan megtanulni angolul?

Figyelt kérdés
A diplomám miatt van egy szerencsésem megszerzett B2-es nyelvvizsgám, de beszélni kb. csak nagyon hétköznapi dolgokról tudok vontatottan eléggé korlátozott szókinccsel. 4.-es korom óta tanulom az angol (10 éves korom óta), általánosban sz*r volt az oktatás, középiskolában 10.-től kezdve jó tanárom volt, akkor valamennyire fejlődtem is, de nyelvvizsgát egyetem alatt magántanár segítsége ellenére is 2.-ra tettem le. Rengeteg angol youtube videót nézek, de borzasztóan nem tudom feldolgozni az élő szöveget, a szókincsem nagyon gyér, egyszerűen elfelejtem a megtanult szavakat és komplex gondolatokat se tudok összerakni (általában magyarul se) illetve nem tudok angolul gondolkozni. A legrosszabb, hogy nem is szeretek beszélni így ez az angolra hatványozzott kihatással van negatívan. Nem tudom mihez kezdjek, jelenleg munkanélküli vagyok és olyan területen tanultam, amihez kötelező a jó nyelvtudás. Ráadásul folyamatosan is felejtek a meglévő szókincsből és sokszor már az írott szöveg értelmezése is nehezebben megy nemhogy beszélni. Nagyon félek és nem tudom hol és hogyan kezdjek még bele a nyelvtanulásba, hogy eredményesen fejlődjek. Magam semmit nem tudok menedzselni.

2020. szept. 20. 13:33
 1/3 anonim ***** válasza:
78%

Hogy érted, hogy magyarul se? Magyarul sem beszélsz?

Tanulási nehézséget, disz-es problémákat, asperger szindrómát, stb. vizsgáltak már nálad?


Miért kellene nyelvet tanulnod, rengeteg olyan területen dolgozhatsz, ahova nem kell.


Mi érdekel, mihez értesz, mit csinálnál szívesen?

2020. szept. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

"Hogy érted, hogy magyarul se? Magyarul sem beszélsz?


Tanulási nehézséget, disz-es problémákat, asperger szindrómát, stb. vizsgáltak már nálad?"


Tudok magyarul, de nagyon gyér a gondolatvilágom és nehezen fejezem ki magam. Aspergeres és hasonlók nem hiszem, hogy lennék, infó diplomám van mégha elég sokat is csúsztam. Ilyen diagnózisokkal sztem nem lett volna meg az oklevél.

---

"Miért kellene nyelvet tanulnod, rengeteg olyan területen dolgozhatsz, ahova nem kell."


Informatikához mindenhova kell a stabil angol tudás. Mondj egy területet ahova nem (ja és nem proginfós vagyok, szóval kódbogarászós munkák sajnos kilőve)!


"Mi érdekel, mihez értesz, mit csinálnál szívesen?"


Ezek nagyon jó kérdések! Az egyetem első éve óta ezen gondolkozom. Sajnos eddig alternatívát nem találtam így van egy szakmám amit nem szeretek.

2020. szept. 20. 18:29
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Nem tudom könyveket menyire olvasol de én javasolnám,hogy olvass könyveket és angolul is fordíts olyan cikkeket,írásokat amik nagyon érdekelnek téged!

2020. szept. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!