Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Magasabb szintű csoportba...

Magasabb szintű csoportba kerültem és nem megy, nem értem. Folytassam?

Figyelt kérdés
Összevontak két különböző szintű nyelvi kurzust. Így én egy (elviekben) eggyel magasabb szintű kurzusba kerültem, mint amibe kellett volna. Engem előtte egy másik tanár tanított egy másik könyvből (most az új könyvnek is a közepéből kezdjük...). Ez a tanár csak az idegen nyelvet használja az órán és nagyon gyorsan is halad. Még soha nem tanultam ilyeneket, amiket ezen az órán vettünk. A csoportban rajtam kívül mindenki más érti és tudja csinálni a feladatokat stb., szinte folyékonyan tudnak is olvasni, válaszolni a tanár kérdéseire. Én tényleg semmit nem értettem, max. 1-2 szót tudtam kiragadni az órából és ennyi. A feladatokat sem tudtam megoldani, olvasni sem tudtam. Szóval egyáltalán nem ment. Pedig amúgy tökre szerettem ezt az órát és a nyelvet is, de ez így nem tudom menni fog-e és most kicsit elkeseredtem. Abbahagynátok ezt a tárgyat vagy pedig folytatnátok hátha?
2020. szept. 21. 17:15
 1/5 anonim ***** válasza:
NEM, nem hagynám abba, de szólnék a tanárnak, hoyg ez neked egyelöre problémás, és segítséget kérnék töle, akár pár különóra keretében.
2020. szept. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Velem volt ilyen. Beszéltem a tanárral és kaptam tőle félévig haladékot, hogy addig zárkózzak fel, de az is feltétel volt, hogy ha november elején is totál bukásra állok, akkor elküld a gyengébb csoportba, mert különben megbukok félévkor. Nem így lett, félévkor 3-ast kaptam, év végén már 4-est és az utána következő évben ugyanehhez a tanárhoz mentem emelt fakultàcióra, ahol érettségiig majdnem mindig kitűnő eredményeim voltak. Nem volt egyszerű behozni a lemaradást, de nagyon megérte.
2020. szept. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát ezzel csak az a baj, hogy szerintem ide pár külön óra nem lenne elég... Egyetemre járok, a félév végén ebből le kellene vizsgáznom és ezt jelenleg teljesen lehetetlennek érzem. Nem hiszem, hogy ezt a lemaradást be tudnám hozni.
2020. szept. 21. 18:41
 4/5 anonim ***** válasza:

Szólj neki, hogy mi a helyzet, de add a tudtára, hogy te szeretnél maradni, behozni a lemaradást és fejlődni. Kérj tőle egy tematikát, tanmenetet, hogy mikor mit vesztek (nyelvtanban és szókincs témában is) ha nem pontosan a tankönyv alapján haladtok.

Kérj tőle egyéb ajánlásokat, könyveket, honlapokat ahol tudnál gyakorolni, így látja, hogy próbálkozol és kicsit lágyszívűbb lesz esetleg.

Nem lesz könnyű, mert be is kell hoznod a lemaradásodat nem pedig csak együtt haladni egy tempós csoporttal, de ha tényleg fontos és a prioritásaid közé veszed a félévben, akkor menni fog. PErsze ehhez az is kell, hogy legyen megfelelő motivációd. Az "érdekel a nyelv" lehet, hogy nem lesz elég ide. (én a némettel és a spanyollal voltam kb így. a németet csak úgy "miért ne?" elkezdtem 0-ról, mert hiányzott a nyelvtanulás, de a csoport 95%a amolyan "gimiben szart se ért a nyelvtanulás ezért totál kezdő csoportba jelentkezős" fajta volt, szóval miattuk eléggé feszített tempó volt, ami a többi, fontosabb tárgyam mellett nekem nem ment. Ezzel szemben spanyolt tanultam gimiben is majd sokat 3 évet kihagytam, szóval brutál sokat elfelejtettem, de ebből hajtott, hogy kell anyelvvizsga a diplomámhoz, szóval sokszor inkább előbb tanultam csak egy számonkérés nélküli spanyolórára és csak utána a Zh-s órákra)

2020. szept. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Akkor lehet, hogy először beszélek vele, hátha tud valamit mondani. Én igazából tényleg azt érzem, hogy lehetetlen ennyi idő alatt ezt behozni, mert fogalmam nem volt mi történik az órán, ki mit mond, mi mit jelent, hol tartunk, semmit nem értettem. Nagyon sok kapacitásom sem lenne rá. Hobbi szinten kezdtem el foglalkozni vele és nálam ez tényleg egy olyan óra volt, ahová szívesen jártam, élveztem, érdekelt és közben még sem kellett belehalni a teljesítésbe. Sok szakos órám van, gyakorlatra járok, szakdolgozatot írok, szóval nem biztos, hogy még erre is tudnék elegendő időt fordítani, hogy felzárkózzak.
2020. szept. 21. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!