Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nincs kedvem nyelvet tanulni...

Nincs kedvem nyelvet tanulni annyira sose voltam jo tanulo es nem szerettem tanulni se. anyámék azt akarjak hogy tegyem le a nyelvvizsgat. Oroszt tanulok de nemnagyon van kedvem plusz a vegzodeseket is elfeljtem ha mondatot kell alkotni.mit tegyek?

Figyelt kérdés
2020. szept. 22. 11:07
 1/9 A kérdező kommentje:
Mar jarok tanarhoz is de szar volt a tegnapi ora bena voltam
2020. szept. 22. 11:08
 2/9 anonim ***** válasza:
Ne így állj hozzá. Júniusban kezdten német tanárhoz járni több év kihagyás után. Nem is kell mondani, az elején meg se bírtam mukkanni, pár hét után viszont érezhetően elkezdtem fejlődni, mostanra már egész tűrhetően, szinte folyékonyan tudok beszélni. Ha odafigyelsz az órán, megcsinálod és tanulod a házid, illetve nem nyűgként fogod fel az egészet, akkor idővel jobb leszel.
2020. szept. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
Ne tanulj. Szüleid eltartanak a leves és cigi szintjén. Ha meghalnak, akkor egy él évig még lesz fedél a fejed felett, utána a rezsitartozások fejében elviszi a végrehajtó. Két évet kibírsz az utcán, aztán lefagy a lábujjad, satöbbi. Kis szerencsével megkésel a szomszéd kartondobozban alvó a fél liter lőrédért, és boldogan halsz meg.
2020. szept. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az orosszal van bajod mint nyelvvel? Lehet ha más nyelvet tanulnál jobb lenne. Továbbá, ha nincs kedved tanulni és nem tanulsz (nekem ez jött le) akkor mégis hogy akarsz nem bénázni? Egyszer csak ott lesz a fejedbe?Mennyit szoktál tanulni? (most az oroszra értem).
2020. szept. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mennyi idős vagy, miért kell nyelvet tanulnod, miért akarják a szüleid, hogy nyelvet tanulj?

Ha érettségihez kellene, akkor megértem, hogy nyomatják a szüleid. Ez esetben beszélj a tanároddal, mond el a problémádat és ő segíteni fog olyan gyakorlatokkal, amik azokat a nyelvtani hibákat célozzák amikket bajod van. Keress még orosz filmeket, sorozatokat, könyveket, zenéket. Ha azokat elkezded olvasni, hallgatni akkor egyrészt motivációt nyerhetsz másrészt hozzászoksz a rendes élőbeszédhez, szófordulathoz.

Ha nem (tovább)tanulás szempontjából fontos az orosz, és van más nyelv amit szeretsz/szívesebben próbálkoznál vele, szerintem beszélj a szüleiddel erről.

2020. szept. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
En nemszeretem az angolt oroszt hagyjuk meg egesz jo de lehet nekem nehez es nem nem muszaj tanulnom mert okjt vegzek. Foiskolara meg amugy se vettek feles nem is akarok menni
2020. szept. 22. 12:47
 7/9 A kérdező kommentje:
Hazit sincs kedvem megcsinalni nehaa
2020. szept. 22. 12:54
 8/9 anonim ***** válasza:
Az íráaod alapján azt hittem, hogy középiskola elején jársz. Ideje lenne már megemberelned magad, mert OKJ-n is tanulni kell. Ez a nincs kedvemes nyavalygás pedig senkit nem fog érdekelni a munkaerőpiacon sem.
2020. szept. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Végül is vannak még olyan munkák, ahová nem kell végzettség vagy nyelvtudás, de ott már nincs olyan, hogy nincs kedvem hozzá.
2020. szept. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!