Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 2 év alatt lehetséges a...

2 év alatt lehetséges a nyelvvizsga német nyelvből?

Figyelt kérdés
Ha minden nap foglalkozom vele és heti 1x magántanárnál tanulnám, akkor 2 év alatt meg tudnám csinálni a B2-es nyelvvizsgát? Fél élvig jártam németre 2 évvel ezelőtt.

2020. szept. 26. 14:09
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem, ha szorgalmas vagy, simán teljesíthető.
2020. szept. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az a középfokú?

Ha napi 1,5 órád van rá, akkor lehetséges.

Kevesebbel nem hiszem, bár függ a tehetségedtől és hogy más nyelvet tanultál-e már, beszélsz-e már.

2020. szept. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Meg hogy milyen szintig jutottál korábban.
2020. szept. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát pár mondatot tudok meg amit angolból tudok következtetni az megy. Most újrakezdtem az alapoknál, de sokkal könnyebb hogy tudok angolul majdnem B2-es szinten. Párhuzamosan tanulnám a kettőt.
2020. szept. 26. 14:43
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
És ha itt most a többség azt írja, hogy nem fog menni két év alatt, akkor nem tanulnod? Tanuld csak, aztan ha nem kettő, akkor majd három vagy akárhány év alatt osszejon. Csak nyerhetsz vele.
2020. szept. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igaz igaz, köszönöm :)

Az egyetem miatt kellen plusz pont miatt a nyelvvizsga

2020. szept. 26. 16:01
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz elég a heti 1 alkalom. Kéttannyelvű gimibe jártam, nekünk az első év végére épphogy megvolt a B2-es szint, de heti 20 nyelvi óránk volt. Szóval, ha 2 év alatt szeretnél nyelvvizsgát, akkor ez alapján heti 10 órát kéne ezzel foglalkoznod. Én azt javaslom, hogy hetente minimum 2x3 órát foglalkozz ezzel, de ha teheted akkor még többet, ha nagyon fontos, hogy 2 év alatt meglegyen a nyelvvizsga.
2020. szept. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"heti 10 órát kéne ezzel foglalkoznod"

Orakeretben. Plusz házi feladatok, önálló gyakorlás, szavak memorizalasa, stb.

2020. szept. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Azta, én is tanulnék németet, de nem hittem, hogy ilyen nehéz. Nekem C1 vizsgám van angolból, most az olaszt szeretném letenni, igaz abból újrakezdő vagyok, mert gimi után 4 évig nem foglalkoztam vele, csak kell az MA diplomához a 2. Nyelv. Áprilisban megyek, addig csak fel tudok készülni tanárral.


Így belegondolva reális lehet a 2-3 év, de akinek jó a nyelvvérzéke, az hamarabb is meg tud tanulni, minden elszántság kérdése. Intenzívebb csoportos kurzusok heti 6-12 órában oktatnak, szerintem megérné kipróbálni neked is, kérdező. :);

2020. szept. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az igazán intenzív kurzusok ennél több órát adnak 1 héten, de arra sokan nem tudnak időt szánni azért.
2020. szept. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!