Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol felsőfokú (C1) nyelvvizs...

Angol felsőfokú (C1) nyelvvizsga tippek (LISTENING)?

Figyelt kérdés

Holnap nyelvvizsgázom angolból felsőfokon, és szívesen meghallagatnék egy pár jó tanácsot, a LISTENING feladatokhoz. Minden megy, a reading, writing, sőt, nekem a szóbeli a kedvenc részem, vert verbálisan jobban ki tudom magam fejezni, de a LISTENING sosem ment. A B2-n is majdnem ezen buktam meg, 40% lett. Hiába gyakorlom orrba-szájba, nem megy. Kinek milyen ötlete / tanácsa van?

19/F



2020. okt. 1. 18:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Akkor b2-nél a listeninget a writinggal meg a readinggel együtt értékelik és ott úgy kell meglegyen az 50%?
2020. okt. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem.
2020. okt. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mondanám, hogy célirányosan gyakorold, olyan feladattipusokkal, amik a vizsgán lesznek, ne csak ilyen "sorozatokat nézek" módszerrel. De ha holnap mész vizsgázni, akkor mégiscsak kattints valami sorozatra, aztan menj aludni időben!
2020. okt. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt úgy lehet begyakorolni (egy este kevés rá), hogy többféle akcentust is hallgatsz. Ha kihegyezed a füled mind az amerikai, ausztrál, skót kiejtésre, akkor egy standard brit angol nem okozhat gondot, mert az szépen artikulálva beszél a többihez képest.
2020. okt. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"standard brit angol"

Felsőfokon nem csak ilyen jön szóba, de a módszer nem rossz.

2020. okt. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Udv, en is most vizsgazok ECL, felsőfok, csak nemetbol. 🙃 En is 19 vagyok. Hallás náluk mindig nehéz, főleg c1 szinten. Figyelj nagyon, és koncentrálj. Előre érdemes ülni
2020. okt. 2. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!