Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megéri kínai nyelvet és...

Megéri kínai nyelvet és kultúrát tanulni az egyetemen?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nagyon sokat gondolkoztam már ezen a szakon, de soha nem jutottam döntésre. Nagyon érdekel a nyelv és a keleti kultúra is, viszont sok helyen olvastam, hogy ha eleve nem tudod a nyelvet, legalább alapfokon, nem éri meg ezt a szakot választani.

De ezzel még úgy vagyok, ha mellette nyelvsuliba is járok akkor menne. Viszont nem tudom hol tudnék ezzel elhelyezkedni, mármint a sinológián kívül. Már több kérdést is végig néztem, a tolmácsot nem ajánlják, mivel mostanra már többen is beszélik ugye a magyar/kínait anyanyelvi szinten itthon.

Szóval bárkinek bármi ötlet, tanács?

Vagy inkább teljesen felejtsem el?



2020. okt. 2. 16:19
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem csak akkor tanuld ha tényleg hobbiként nagyon szereted a kínai kultúrát, vagy itthon esetleg olyan cégnél szeretnél dolgozni ahol kínai többlet van, vagy esetleg kínába szeretnél kimenni. Bocsi az offért, de egyébként van olyan hogy kínai nyelv? Ott nem mandarin meg kantoni van?
2020. okt. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem megéri, főleg, ha később ezzel szeretnél foglalkozni. Egy ismerősöm kínai szakra ment az egyetemen. Nyelvész és tolmács lett belőle, jelenleg pedig nagyon jól megél a végzettségéből.
2020. okt. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
1-es, a kínai nyelv létező dolog. A mandrin és kantoni kínai igazából a két legismertebb nyelvjárás, amit a legtöbb kínai beszél. Bár a mandarin az ún. "standard" kínai. Ezen kívül van a hongkongi nyelvjárás és még rengeteg vidéki dialektus. Olyan, mint az angol nyelv, abban is vannak különféle nyelvjárások, dialektusok.
2020. okt. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
A lepontozást nem értem 😅 de a válaszod #3as köszönöm
2020. okt. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
3-mas vagyok, és nem én pontoztalak le. Amúgy szívesen. :)
2020. okt. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
97%

A 2-es válaszoló ismerőse kiemelkedő és szerencsés ember, sajnos a végzettek többségéről ez egyáltalán nem mondható el.


Az eltén van egy mondás amelyet a tanárok hangoztatnak a gólyáknak hogy "mi nem nyelviskola vagyunk". Ez tapasztalataim szerint így is van.

Ez egy bölcsész szak, irodalmat, filozófiát és egy kevéske történelmet fogsz vele tanulni. Kínai nyelvet? Azt alig.

Az évek alatt sok emberrel összehozott a sors akik ott tanulnak, tanultak vagy tanítanak és kiábrándító hogy a diákok mennyire nem beszélnek kínaiul, egy ott végzett barátom szerint az ő évfolyamán mire befejezték a BA képzést, 5 ! embernek volt meg HSK5-ös nyelvvizsgája, ami azt jelenti hogy 3 év tanulás után a képzettek 15-20%tudott csak letenni egy erős B2 szintű nyelvvizsgát. Mi az istent csináltak akkor addig? Filozófiát és irodalmat tanultak. Dönts el számodra hasznos-e.


"ogy ha eleve nem tudod a nyelvet, legalább alapfokon, nem éri meg ezt a szakot választani."


Emiatt semmiképp se aggódj, látod, azok se tudják semennyire akik ott végeznek, nem hogy akik kezdenek.


"Viszont nem tudom hol tudnék ezzel elhelyezkedni, mármint a sinológián kívül. Már több kérdést is végig néztem, a tolmácsot nem ajánlják, mivel mostanra már többen is beszélik ugye a magyar/kínait anyanyelvi szinten itthon."


Ne hallgass rájuk, jelenleg ez az egyetlen út. Aki a tolmácsokat szidja, nem vehető komolyan, valószínűleg nincs elég széles rálátása az üzleti világra.


Összegezve, kereshetsz sok pénzt tolmácsként (úgy is ez érdekel), és nagyon nemes dolog bölcsészetet tanulni, de félő hogy a környezet lehúzna sinolgián és nem fogsz rendesen megtanulni mandarinul. Keress inkább egy másik ba-t és csináld mellette hobbiként egy Konfucius intézetben vagy menj ki Kínába, jó hely.

2020. okt. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
27%
Inkább menj a BGF vagy BCE valamelyik gazdasági szakára, mellé vedd fel a kínai nyelvet. A kultúráról meg olvass a könyvtárban. Többre mész.
2020. okt. 4. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
96%
Én japán szakot végeztem és abszolút nem érte meg, a mai fejemmel egyszerűen beiratkoznék egy nyelviskolába. Ha érdekel a kultúra, történelem, nyelvészet stb., akkor ugyanúgy utána tudsz olvasgatni a dolgoknak, mintha vizsgára készülnél belőlük, de cserébe a nyelvet is megtanulod rendesen, nem úgy mint az egyetemi szakon, ami mint már írták, nem nyelviskola. Kár, hogy nekünk ezt a tanárok csak másodévben említették először :)
2020. okt. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
95%

Engem idén felvettek, de nem kezdtem el a szakot, mert meggondoltam magam. Úgy voltam vele, hogy engem a kínai nyelv érdekel, de az hogy én nyelvtudományt, az ország teljes történelmét, földrajzát meg ilyesmiket tanuljak az már annyira nem. Beláttam hogy én nem akarok sem bölcsész, sem sinológus, sem tolmács lenni. Kár, hogy jelentkezéskor ezt nem gondoltam át.


(Szerintem hasznos lehet, ha rákeresel youtubeon Salát Gergely távoktatás c. csatornára, eltés tanár, kínai történelemről szólnak a videók.)

2020. okt. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!