Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy gyakoroljam angolul a...

Hogy gyakoroljam angolul a beszédet a nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés

Iskolában 2 éve tanulok angolul, és azalatt sosem kellett angolul beszélni, max mondatokat felolvasni. Néha szoktam a húgommal beszélni, és akkor is észre veszem, hogy elég sok szót rosszul mondok. Utána próbálom kijavítani magam, gondolkozom, hogy hogy is kéne mondani. És ez még nem is gáz, mert csak a húgommal beszélek, semmi nem lesz belőle. De félek, hogy a nyelvvizsgán leblokkolnék.

Járjak valameddig magán tanárhoz?

Vagy tudom, hogy van egy oldal, ahol külföldiekkel lehet beszélni. Melyik az? Az ingyenes?

Bármi más tipp?



2020. okt. 3. 15:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%
Barátaiddal is gyakorolhatod. Nem kell külön tanár, ha kihasznalod az iskolai órákat.
2020. okt. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Először érdemes lehet az artikulációt gyakorolni, mondatok felolvasásával. Ha ez megy, akkor meg kezdj el magadhoz beszélni, bármiről, hangosan, és vedd fel hogy visszahallgathasd.
2020. okt. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
Mikor mész nyelvvizsgázni?
2020. okt. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
November 21.
2020. okt. 3. 16:37
 5/11 anonim ***** válasza:
39%

Én is szívesen beszélgetnék angolul.

Skype, jitsi, teamworks.

2020. okt. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%
Neten találsz fent rengeteg topicot, ami kifejezetten szóbeli gyakorláshoz van kitalálva. Azokról érdemes beszélned, ha nincs kivel akkor magadban is esetleg.
2020. okt. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
24%

Nem azért kérdező, de soha nem beszéltek angolul angol órán, csak olvasgattok, akkor azt az angol tanárt kikéne rúgni azonnal.


Nem akarlak elkeseríteni, de 2 hónap alatt max tényleg akkor jöhetne össze, ha naponta tudsz 1-1 órát beszélgetni valakivel.


Vagy felfogattok egy nyelvtanárt, ami a legjobb döntése lenne, ha bírjátok anyagilag.



Külföldi barátokra próbáld ki a camsurf-öt, de ne amarikaiakat meg angol anyanyelvűeket keress, hanem indonézeket stb :D


Sok sikert!

2020. okt. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
32%

*felfogadtok


Amúgy kinek az ötlete volt a nyelvvizsga, ha ennyire nem megy a beszéd?

+ ahogy írod, ha könnyen leblokkolsz vizsgáknál, akkor oszd el a jelenlegi tudásodat 2vel minimum :\

2020. okt. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A húgod sem egy rossz választás, bár tényleg jobb lenne egy idegen.

Kedves kérdező, vigyél magaddal kólát a vizsgára, amiből iszol, mielőtt te következel.

2020. okt. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

A kóla miért jó? Nem csak energiát ad?

Egyébként a szóbeli részt elég 40%-osra csinálnom, mivel a listening valószínűleg meg lesz 80%. Most az első próbatesztben, amit kitöltöttem, az 85% lett. A többi pedig összesen a fogalmazás nélkül 80%. Bár ezt még nem időre csináltam, és elég lassan haladtam, de szótárt egyáltalán nem használtam, és ez tényleg még csak az első próba teszt volt. Addig még majdnem 2 hónapom van.

Írásbelinél vizsgahelyzetben sincs bajom, a szóbeli meg szerintem meg lesz 40%. Úgyhogy szerintem sikerülni fog. De jó lenne a legjobbat kihozni belőle.

Köszönöm a jó tanácsokat!

Még mindig örülnék bármilyen tippnek.

2020. okt. 4. 12:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!