Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a legkönnyebb B2-es...

Melyik a legkönnyebb B2-es nyelvvizsga, amelyet 9 hónap alatt meg lehet tanulni az angol német vagy a spanyol esetleg a portugál?

Figyelt kérdés

Egyetemi jelentkezés plusz 28 pontjához kéne eszperantót és lovárit nem szeretnék tanulni.


Angolt tanultam középsuliban, de alig voltam 3-as és többet tudok a tanárnő életéről, mint a nyelvről magáról.


A spanyolt és portugált nulláról tanulnám, németül szavakat és kifejezéseket tudok (nem sokat) egy szakkör miatt.



2020. okt. 9. 22:45
A kérdező szavazást indított:
Angol
Német
Spanyol
Portugál
22 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%

Portugálból tudtommal csak egy intézményben lehet idehaza nyelvvizsgát csinálni.


Angol:nagyon gyakori a mindennapokban és sok tartalom érhető el ezen a nyelven.


Spanyol: tudtommal viszonylag egyszerű a nyelvszerkezete + a szókincs , szóval szerintem ez nem tűnik lehetetlennek.


Német: csak akkor akard ezt választani, ha nagyon szereted ezt a nyelvet különben kínszenvedés lesz (tapasztalat)

2020. okt. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%

Spanyol eleg nehez eros kotot nyelvtanilag szokincs is lehet 1 spanyol szonak 28 magyar megfeleloje is

Az Angol a legkonyebb

2020. okt. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%
Szia! Én is mindenképpen az angolt javaslom, az mindenhol elérhető és az origo meg a hasonló hazai nyelvvizsgák nevetségesen egyszerűek belőle.
2020. okt. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Spanyolul nem tanultam, a másik hármat viszont igen, plusz az olaszt. Én azt gondolom, hogy a nulláról egyik sem sajátítható el ennyi idô alatt, maximum ha valami szuperintenzív felkészítésen veszel részt és naponta több órát tudsz foglalkozni az adott nyelvvel. Az idő szűke miatt az angolt ajánlanám, legalább nem ismeretlen és sokkal több anyag áll hozzá rendelkezésre. Az esetleg sikerülhet, ha rendszeresen foglalkozol vele. Ha nem lenne ilyen rövid a határidő amúgy azt mondanám, hogy azt tanuld, ami tetszik, sokkal jobban halad az ember, ha olyan miatt görnyed mindennap a könyv felett, amit szeret is.
2020. okt. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mégiscsak így az angollal járnál a legjobban. Három évig tanultam spanyolt és az első két év év szenvedés volt a tanár miatt, viszont mikor egy újabb tanár jött (aki igazi spanyol volt) azzal olyan könnyedén ment hogy sokkal jobb lettem belőle mint az előző két évben. De spanyollal nulláról nehezebb indulni. Ha jót akarsz magadnak akkor hagyd el a németet.
2020. okt. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%

El kell hogy keserítselek, a B2 szint az lényegében középfok, vagy egy igen jó érettségi szintje, és ezért nem véletlen, hogy minimum 4 év intenzív(!) tanulással elsajátítható. Azt jelenti, hogy általános műveltségi témakörökből folyékonyan és önállóan, gazdag szókinccsel tudsz társalogni, a nyelvtan alapjaival tisztában vagy (angol esetén a 12 igeidő, 4féle feltételes mód, szenvedő szerkezet, műveltető, kötőmód használata stb).

Ez egyik nyelven se fog menni 9 hónap alatt, hacsak nem vagy olyan polyglot nyelvzseni, aki már tud magas szinten 6 nyelvet és a hetedik, és anyanyelvi(!) közegben megtanulandó nyelvéről beszélgetünk. (Mert igen, tudom, van akinek menne 9 hónap alatt, de az mind ilyen helyzet.)


Szóval ha csak az egyetemi pontok miatt kell egy kamu nyelvvizsga, akkor mégis inkább az eszperantót javaslom. Annak legalább egy tisztességes tanár meg tudja tanitani a nyelvtanát egy intenzív hét alatt, aztán ha 8 és hét hónapon belül kiszótárazol 5 eszperantó nyelvű könyvet, beszélt rutinod még ugyanúgy nem lesz, de az eszperantóból talán mégse űbergáz.


Csak feltétlenül járj utána, hogy az adott egyetem beszámít-e a szakirányába ilyen amúgy súlytalan kamunyelveket is.


Ha nem, akkor meg ideje lesz leszállni a földre és sajnos tudomásul venni, hogy az egyetemi felvételi pluszpontokat nem ajándékba adják, és a releváns, a szakirányban pld kutatómunkához ténylegesen használható nyelvtudást nem díszből meg unalmukban várják el.

2020. okt. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%
Kíváncsi lennék, akik így lepontoztak, azok közül hányan szerezték meg kilenc hónap alatt a B2 szintet. Biztos zsenik...
2020. okt. 11. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
72%

7-es nek igaza van nekem 8 honapos tanfolyamom volt napi 4 oraban heti 5nap es az alap követelmeny a2 volt nemetnél

angolnal visszont csak 6honap volt tanfolyam könyebb ez teny de idő kérdése egy nyelvelsajatitása mert oke vizsgan atmesz mesz es utana ? minden kiesik mivel tul sok info volt tul rövid idő allatt.

2020. okt. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként egyet kell értenem a 6-os válaszolóval abban, hogy erre a nyelvtanulásra hamarabb kellett volna ráfeküdni és nem csak a +28 pont miatt. Csakhogy egy példával éljek: én spanyol szakos vagyok az ELTEn és vannak olyan tantárgyaim, például a filozófia, amiből a tanár segítségként videókat küld és/vagy cikkeket, viszont ezek mind angolul vannak. Ezzel csak arra akartam rávilágítani, hogy szinte minden szakon egy csomó tudományos kutatás, etc angolul érhető el, ezért nagyon fontos a nyelv legalább középszintű ismerete.
2020. okt. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Spanyolszakon spanyolul kene tanulj gyenge az ELTE erosebb SZTE ott tenyleg spanyolul tanulsz mindent
2020. okt. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!