Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha középiskolás korodban...

Ha középiskolás korodban nyelvvizsgaztal, hogyan döntötted el, hogy mikor és melyik nyelvvizsga-központ nyelvvizsgájat válaszd?

Figyelt kérdés
Azt választottad, amelyiket a ti sulitokban le lehetett tenni? Közösen készültetek rá, és egyszerre ment nyelvvizsgázni az egész csoport? Ha igen, hányadikban?

2020. okt. 10. 07:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
12.-ben ősszel mentem német írásbelire, a többiek már voltak 11. végén együtt ÖSD-n, amikor én nem akartam, mert a tanárunk éppen fél évet hiányzott és féltem. A maradék nem nyelvvizsgázott egyáltalán, én anyukám ajánlására mentem az Origóra (és előtte külön tanárhoz). Télen letettem az angolt, azt az Euroexamnél, mert a tanárunk konkrétan arra készített fel. Tavasszal pedig pótoltam a szóbeli németet Origónál.
2020. okt. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 8.-ban mentem először nyelvvizsgázni angolból, B2-re, a TELC-et választottam, mert a tanáromnak jó véleménye volt róla és ugye ez nemzetközileg is elfogadott nyelvvizsga, de Magyarországon is akkreditált. Aztán 10.-ben mentem megcsinálni a C1-et szintén a TELC-nél. Én egyszer sem csalódtam bennük, normálisak a feladatosorok, mondjuk ugye nyilvánvalóan elvárják, hogy jól beszélj angolul. Spanyolból 10.-ben voltam B2-t csinálni a DELE-nél és tavaly, azaz 12.-ben csináltam meg a C1-et. A spanyolt nem suliban tanultam, szóval azért esett a választásom erre a nyelvvizsgára, mert a spanyol nyelvvizsgák közül a legnívósabb és nemzetközileg elismert (de sajnos nincs akkreditálva Magyarországon, ezért az egyetemi felvételin csak az angolt számolták bele, de mivel emelt érettségiztem spanyolból a nyelvvizsgát amúgy sem számították volna be). Mindenképpen nézz utána több típusnak is, hogy melyik fekszik jobban és, hogy mi a célod vele, mert például ha külföldön szeretnél majd dolgozni/tanulni a nemzetközileg elismert nyelvvizsgákat tudod hasznosítani.
2020. okt. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem ilyen szempontból érdekel, de köszönöm az eddigi válaszokat.
2020. okt. 11. 13:40
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Külön tanárhoz jártam, többféle feladatlapot is adott, amelyik a legjobban ment/tetszett közülük, azt a nyelvvizsgát választottam. A tudásom is ő mérte fel, előre megmondta, hogy szerinte nagyjából x hónap múlva van esélyem az adott szintű nyelvvizsgára (és nyilván a felkészülés alatt is folyamatosan kaptam tőle visszajelzéseket). A helyszín nem volt szempont, Budapesthez közel lakom, bármelyik ottani nyelvvizsgaközpontba viszonylag hamar be tudtam menni.
2020. okt. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én 10.-ben nyelvvizsgáztam, az iskola úgymond kötelezett rá, mert 11.-től úgy volt felosztva az osztály csoportokra hogy kezdő és haladó angol.

Nem igényelt külön felkészülést, mert a tanárunk úgy adta le az órán a tananyagot, hogy az fedte a nyelvvizsga követelményeit.


Szóbelit az iskola városában tettem le (origo), írásbelit a BME-n csináltam.


Nem egyszerre mentünk, annyi volt a kikötés hogy következő év szeptemberig legyen meg/vagy ne legyen meg, ha kezdő csoportban akarunk lenni..

2020. okt. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
10-edikben szlovákot csináltam, ott nem volt sok választásom csak két helyen lehetett az országban végül ECL-t választottam mert az volt jó időpontban. 12-ben németet ott a Geothe-t próbáltam az nem sikerült, tanultam még rá fél évet aztán azt választottam ami helyileg kényelmes volt (TELC). Egyetemen csináltam angolt, ott szintén azt választottam ami megfelelő időpontban volt(EUROEXAM). Szerintem az összes közül a német volt a legkönnyebb, de ez lehet egyéni dolog is.
2020. okt. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"a tanárunk úgy adta le az órán a tananyagot, hogy az fedte a nyelvvizsga követelményeit"

A szintet? Vagy a feladattípusokat is?


"Szóbelit ... (origo), írásbelit a BME-n csináltam."

Miért két különböző vizsgakozpontba mentél? Nem egy bizonyos vizsgakozpont vizsgajara készített fel a tanar?

2020. okt. 19. 17:46
 8/9 anonim ***** válasza:

Azért két különböző helyre mentem, mert a BME írásbelije szimpatikusabb volt mint az origo írásbeli feladatlapja, BME inkább a nyelvtant kérdezi, origo pedig párbeszédes feladatokat ad, aminek én nem látom sok értelmét. A szóbeli meg azért ott készült, mert helyben gyorsan megvolt még az iskolai óráim előtt, aztán mentem suliba..


A tanár pedig úgy tanított minket, hogy érintettük a szóbeli tételeket, átvettük a nyelvtant teljes egészében, és ha ezeket tudod akkor a nyelvvizsga simán megvan.

Meg nyilván rengeteg gyakorlás, bár bevallom én csak azt tanultam amit órán sikerült megjegyezni

2020. okt. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

"helyben gyorsan megvolt"

A saját iskoládban? Vagy úgy érted, hogy helyben, hogy a saját városodban?


"érintettük a szóbeli tételeket"

Konkrétan az origo tételeit, vagy csak úgy altalanossagban olyasmi temakat, amik kb. bármelyik nyelvvizsgan elofordulhatnak?

2020. okt. 21. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!