Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet tanuljak a...

Milyen nyelvet tanuljak a német mellé?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 9.-es vagyok és már eldöntöttem hogy idegen nyelvi tanár szeretnék lenni. Németországban élünk a családommal immár 5 éve, így az egyik választott nyelv mindenféleképpen a német lenne. De mivel tudom hogy a német tanárokból rengetegen vannak ezért szeretnék a német mellé még valami olyan nyelvet tanulni ami nem mindennapi. Az új latin nyelveken kezdtem gondolkozni és az olaszt érzem a legközelebbinek magamhoz, de sajnos ezeket a nyelveket is egyre többen választják. Franciát nem szeretnék tanulni mert tanultam egy évig és nem szerettem, egyszerűen nem fogott meg, pedig nagyon szép nyelv. Az oroszon és a lengyelen kívül nem szeretnék szláv nyelveket tanulni mert nem nagyon keltették fel az érdeklődésemet. A skandiná nyelveken gondolkodtam még hogy esetleg azokkal lehetne még valamit kezdeni. Szerintem Svédül és norwégul annyira nem tanulnak ezért gondoltam. Valamint gondolkodtam még az Ázsiai nyelveken is de azt hallottam hogy azokhoz óriási elhatározás kell mert borzasztóan nehéz nyelvekről beszélünk. Szóval lehetne itt válogatni és egyenlőre az olaszt és a lengyelt mondanám hogy szívesen tanulnám és még talán svédül is, de szeretném mások véleményét is kikérni. Szóval a kérdésem az lenne hogy melyik nyelvet lenne érdemes a német mellé tanulni amit nem beszélnek sokan és ezért az esélyeim is nagyobbak lennének.

#nyelv #Le lingue #språk #Języki
2020. okt. 11. 22:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem az a tapasztalatom, hogy könyvből tanult nyelvtanár nem tud elvinni a nyelvvizsgáig. Egyik szempont lehetne a választásban: melyik országban szeretnél minden évben eltölteni 1-2 hónapot.
2020. okt. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Miért zavar téged az hogy sok némettanár van, talán te nem vagy elég biztos magadban, hogy kiálld a versenyt?


Másik: szerinted miért van olyan kevés lengyel, svéd stb tanár? Hol szeretnéd majd azt a tudást hasznosítani?


Minek akarsz Németországból visszajönni Mo-ra? Sokkal jobban fizető állásokat találhatnál ott mint Mo-n. Ha valaki olyan szinten beszél németül mint ahogy te ott megtanulod akkor ne gyere vissza éhbéres fizuért.



Egyébként ha már félsz a versenytől de szeretnél azért állást kapni akkor az olaszt, spanyolt esetleg az oroszt javaslom másodiknak.

2020. okt. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A NÉMET mellé az ANGOL nyelvet vettem fel. Végzés után úgy alakult, hogy Hamburg mellé tudtunk kiköltözni, ahol angolt lehet oktatni és kiköltöző magyaroknak németet.


A helyedben az ANGOL nyelvet választanám, illetve az OROSZ nyelvet, ha nem idegenkedsz tőle. Igazság szerint egy NÉMET anyanyelvi szinten beszélő ANGOL-OROSZ szakos nyelvtanár szuper választás - Németországban is.

2020. okt. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! 2-es, nem a versenyzésről van itt szó hanem hogy manapság mindenki vagy németet vagy angolt tanul és ezért rengeteg német-angol tanár van ami miatt szerintem nincs nagyon esélyem elhelyezkedni sehol sem, ezért gondoltam hogyha tanulok mellé még egy nyelvet amit nem választanak sokan akkor azért megnőnek az esélyeim is. Hogy miért szeretnék hazamenni? Most magántanuló vagyok de itt kint csak 10.-ig tart a középsuli és akkor utána meg megyek haza és befejezem a gimit, és minden sulit magyarországon szeretnék megcsinálni mert ott könnyebb lenne mint itt. Elhiszem hogy sokan azt mondjátok majd hogy 5 év alatt azért illene már perfektül tudni a nyelvet, de ez koránt sem olyan egyszerű. 1 éve tanít engem német magántanár a maradék négyben én saját magam tanultam a nyelvet ez azt jelenti hogy az iskolából próbáltam megérteni hogy az osztálytáraim hogyan alkotják meg a mondatokat. És azért csinálom a sulit majd Magyarországon mert ha Németországban csinálnám végig nembiztos hogy Magyarországon is elfogadnák ha egyszer esetleg végleg haza is költözöm hiszen a német oktatórendszer nagyon különbözik a magyartól. A németek ellenben elfogadnák a tanulmányaimat mert Magyarországon azért jobban nyomják a gyerekeket tanulás ügyileg és ott több mindent is tanulnak meg.
2020. okt. 12. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!