Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol után az alábbiak közül...

Angol után az alábbiak közül melyik nyelvet válasszam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Angol középfokú nyelvvizsga után az alábbi nyelvek közül melyikből lehetne a legrövidebb idő alatt (és az kb. mennyi) középfokú nyelvvizsga szintre eljutni?

A nyelvek:

Német, Orosz, Francia?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. okt. 12. 14:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt válaszd, aminek a nyelve / célterülete / kultúrája a leginkább érdekel. Megette a fene az egészet, ha csak muszájból tanulod (vagy akár közömbös vagy), az őszinte motiváció tényleg szárnyakat tud adni!

Én németet "választottam" (gimiben azért nem volt sok opció), könnyen megtanultam az angol után, nem kevertem a kettőt, de nyelvvizsga után sosem használtam...

2020. okt. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
Angolt fejleszteném felsőfokúra. Az éri a legtöbbet a legtöbb helyen. A középfok kevés.
2020. okt. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%
először angol felső, aztán ha esetleg német nyelvterületre költöznél akkor német, egyébként francia.
2020. okt. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Mit dolgozol/milyen területen fogsz dolgozni?

Angol erős felsőfok fontos. Szakmai és társalgási szinten is nagyon fontos az erős angol.


Egyébként, a szakterületed nyelveit. Pl. gépészmérnökként jól jön a német nyelv stb.

Ha tudod, hogy valahová ki szeretnél költözni, akkor az ottani nyelveket érdemes tanulni. :))

Illetve mindig azt, amit szeretsz.

2020. okt. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az a problémám az angollal, hogy a nyelvtani rész nem nagyon megy, neccesen lett meg a középszint is és ha jól tudom felsőfokon meg durvább.

Ezért szeretnék egy másik nyelvet középszinten megtanulni, vagy ráfordított időbe a felsőfok még így is kevesebb idő, mint egy teljesen új nyelv középfokon?

2020. okt. 12. 19:28
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha eleve nincs kedved tovább az angolhoz, akkor érdemesebb újabb nyelvet kezdeni, mert azzal látványosabb lesz a haladasod, ami fokozni fogja a kedvedet. Az angolt majd raersz akkor továbbfejleszteni, amikor belatod te magad is, hogy hasznos lenne. Mindenesetre azt se hagyd abba, az nagyon fontos! Napi szinten használd, nehogy elkezdd elfelejteni. Manapság szerencsére nehéz is nem használni. 😉
2020. okt. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#6-os köszönöm!

De az angol (főleg amerikai) beszédet nagyon szeretem, de sajnos mint mondtam, a nyelvtannal hadi lábon állok, mert rosszul oktatták és nem is túl jól tanultam meg... ezen dilemmàzok, hogy az alapokat újravenni és mellette haladni a szókinccsel a rövidebb idő vagy egy teljesen új nyelv tanulása középszintig?! Illetve nem tudom a munkaerő piacon egy angol felsőfok vagy egy angol-orosz középfok lenni jobb esetleg?!

2020. okt. 12. 20:07
 8/11 anonim ***** válasza:
67%
Az attól függ, hogy mikor akarsz majd betorni a munkaeropiac melyik szegletébe. Előre senki se tudja.
2020. okt. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Már dolgozom mérnökként, de minimális angol tudásnál többet nem használok, szeretném fejleszteni magam, illetve tanulni, de nem tudom, hogy melyikkel "érek" többet, egy felsőfokú angollal vagy egy közép angol- valamilyen nyelvvel? (Később a munkaerő piacon vagy akár csak sikerélményben?!)
2020. okt. 12. 20:41
 10/11 anonim ***** válasza:
12%
felsőfokú angol, egyértelműen, ez egy mérnöktől ma elvárható
2020. okt. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!