Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudok nagyon hamar...

Blabla bala kérdése:

Hogyan tudok nagyon hamar megtanulni angolul, úgy, hogy még valamilyen szinten élvezem is a tanulást?

Figyelt kérdés
Nem járok nyelvtanárhoz sem, és egy pár éven belül megszeretnék tanulni angolul, melyek a legjobb módszerek? Vannak olyanok, melyek nagyon hatékonyak, de nem a tankönyvi száraz nyelvtant kell bemagolni?

2020. okt. 13. 19:51
 1/4 anonim válasza:
olvass, nézz filmeket,sorozatokat, próbálj meg lefordítani néhány zeneszöveget
2020. okt. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A nyelvtan sajnos elkerülhetetlen, nézz videókat a nyelvtanról, és gyakorolj, ezzel párhuzamban meg nézz rajzfilmeket(később filmeket, sorozatokat is) angolul, és hallgass sok angol zenét, ezekben próbáld meg felismerni a nyelvtant, és fordítsd le. Sajnos a száraz, unalmas rész is kell egy bizonyos szintig.
2020. okt. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én általános iskolában csak németül tanultam, de mégis sokkal jobban tudok most angolul, mint németül. (Idén kezdtem a középsulit.) Egyszerűen annyi, hogy eleinte sokat játszottam angol játékokkal, aztán elkezdtem angol videókat nézni, majd rövidfilmeket, mostanában pedig angol sorozatokat magyar felirattal. Angol haladó csoportba kerültem, és annyira nem is nehéz, mint gondoltam. Viszont a nyelvtannal kicsit le vagyok maradva. Szóval ajánlom, hogy ha nem is olyan sokat, de mindenképp tanulgasd azt is, különben kicsit nehezebb lesz helyes mondatokat összeraknod. Illetve én szoktam olyat csinálni, hogy fejben elképzelek egy szituációt, amikor angolul kell beszélgetnem valakivel valamiről, és magamban (vagy hangosan) elmondom, amit mondanék abban a helyzetben. Így nagyon jól tudom gyakorolni a beszédet és a mondatösszerakást is. Még egy tipp: ha valamire kíváncsi vagy, akkor angolul írd a keresőbe a kérdést, illetve angolul is keresd ki a választ. Ez nagyon sokat segít a szövegértéseden! Hallgass nagyon sok angol szöveget (itt értem a zenét is), mert így a hallás utáni értésed is fejlődni fog. Remélem segítettem legalább csak egy kicsit! Jó tanulást! :D
2020. okt. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
YouTube: Könnyen Gyorsan Angolul
2020. okt. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!