Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » B2 angol nyelvvizsgával...

B2 angol nyelvvizsgával mennyire nehez felsőfokú nyelvvizsgát tenni?

Figyelt kérdés

Aki mar tett le felsofokut, az hogy tudná leírni nekem a felsofoku vizsgát?

Pl.: Mennyire komoly a szóbeli témaköre? Nagyon mely temakoroket kell boncolgatni?

Több a “vitazas”? Vagy inkabb arra kíváncsiak hogy mennyire folyekony, magasszintű a nyelvtudas?


Ezer kérdésem van, ha valaki segitene bővebb, részletesebb válaszokkal, akkor azt nagyon megkoszonnem!:)



2020. okt. 17. 11:39
 1/9 anonim ***** válasza:
31%

Keresd fel az összes vizsgaközpont weblapját és töltsd le a minta vizsgafeladatokat. Ez szerintem átfogóbb képet ad, mint valakinek a személyes tapasztalata egy vizsgáról.

Régen (a 90-esek) az átlag hiedelem egy (tan)év (nyelviskolás) rátanulás volt, bármelyik nyelvkönyvsorozatból az Advanced kötet. De ma már a népesség butulása miatt visszább vették a színvonalat. Persze, ez majd úgy lesz, hogy a színvonalra csak-csak szükség van, ezért majd eltörlik a B2 vizsgát, helyette fogják megkövetelni a lezüllött C1-et, és ahová tényleg kell nívó, oda meg a C2-t. De ez még csak a jövő.

2020. okt. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én folyékonyan beszélek angolul, és a B2 után néhány hónappal lazán megcsináltam a felsőfokú szóbelit különösebb tanulás nélkül. A szóbelin megfelelő szókinccsel lehet úgy beszélni, hogy kerülöd a bonyolultabb nyelvtani dolgokat, vagy amit nem ismersz azt értelem szerűen nem használod. Ez már jó pár éve volt. Az írásbeli viszont azóta sem lett meg. Egy darabig próbálkoztam, de a nyelvtani teszten mindig elhasaltam. Majd valamikor megint nekifutok.
2020. okt. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy a B2 mennyire volt meg: épp hogy csak, vagy lazán?

Komolyabb, vitatkozosabb témák vannak, mert máshogy nem jöhetne elő a bővebb szokincs, meg azt is értékelik, hogy mennyire pontos a nyelvtan, és milyen a stilus.

2020. okt. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Mar utana nézegettem neten, de inkabb személyes tapasztalatokra lettem volna kivancsi. Mennyire izzasztó, mekkora a lépcső közép-es felsőfok között..

A b2-t semmiképp se mondanám laza megszerzésnek,de nem is volt az a full eros. Még Ratanulassal, fejlesztéssel ugy erzem ki tudok magambol hozni többet, magasabb szinten. Meg hat vonz is,hogy többet elérjek.:)


Mit javasoltok szokincset hol fejlesszem? Van specko könyv erre, amit erdemes beszerezni? Vagy filmekből tovabbra is? Vagy nézzek komolyabb műsorokat, hírcsatornákat inkabb?

2020. okt. 18. 08:02
 5/9 A kérdező kommentje:
*semmikepp se mondanám nehez megszerzesnek. Felreirtam:) Bocsanat
2020. okt. 18. 08:24
 6/9 anonim ***** válasza:
53%

Filmeket továbbra is. Én is megnéztem vagy négyet a kilencvenesekben (akkoriban nehéz volt szinkronizálatlan filmet találni a moziban, video, stb meg nem volt), és az évtized végére többet tudtam, mint hivatásos angol nyelvi tanárok.

Az igaz, hogy itthon halomban állnak a nyelvkönyvek, nyelvtankönyvek, usage-ok, szótárak, és gyakorlatilag végigtanultam az évtizedet, de az a négy film, az volt a fontos.

2020. okt. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél végig egy advanced szintű tankönyvet, abbol látni fogod, hogy mennyire nehéz, meg azt is, hogy mit kell megtanulnod szokincs, nyelvtan tekintetében, hogy milyen mélységben jönnek elő és milyen témák a beszélgetős feladatoknak, stb.


Hiába vársz szubjektív véleményeket, azok annyi félék lesznek, ahány embertől származnak, mert millió dologtól függ, hogy ki mennyire érzi nehéznek.

2020. okt. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
93%
A 2. vagyok. Én soha sem készültem hagyományos módon a nyelvvizsgára, képtelen vagyok könyvekből tanulni. Csak filmeket néztem, tévéműsorokat, és angol nyelvű híroldalakat olvastam. Aztán ha ott előjött valami amit nem értettem (ismeretlen szó vagy nyelvtani probléma), akkor annak utánanéztem. Gyakran többször néztem meg ugyanazt a videót, így nem csak szavak maradtak meg, hanem kész mondatok, mondatszerkezetek. Érdemes legalább a szóbeli témaköröknek utánanézni, és az adott témakörökben keresni videókat vagy olvasgatni angol nyelvű oldalakat. Persze ha van türelmed a tankönyvekhez, biztosan azok is nagyon jók. Érdemes talán annak a vizsgaközpontnak a kiadványait keresni, amelyiknek a vizsgájára készülsz.
2020. okt. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Koszonom! Hasznosak voltak a valaszaitok! En is képes vagyok ugyanazt a videót tobbszor megnézni, vagy a video egy részét tobbszor ujra nezni,ha hallok benne valami kiemelkedően hasznos kifejezést, szerkezetet.:) vagy epp csak, mert tetszett.

Tanárt Tuti nem fogadok, mert nem fontos annyira ez a vizsga, csak magamnak akarok majd bizonyítani, igy azt a penzt inkabb másra költöm.

Ugy latom, ti is a filmek, videók oldalán álltok inkabb,mint hogy raállitsatok egy-ket nyelvkonyvre(de azert egy gyakorlófüzetre befektetek majd).

Azt szurtem le, az fogalmazódott meg bennem most,hogy tenyleg ne masok tapasztalataira akarjak hagyatkozni, hanem inkabb sajátítsak el sok tanulással, szorgalommal egy b2nel magasabb színvonalat es ugy mar bátran(bátrabban) ulhetek be felsőfokúra is!:)

valamiert itt vartam a sugallatot,hogy eltantoritanak vagy lelkeditenek, hogy majd irjak,hogy huuuu borzasztó nehez, csak akkor menj,ha full perfekt vagy egyébként meg se próbáld! Vagy epp felvilagositanak majd,hogy erre meg erre figyelj es tudd, ettől meg ettől nehezebb a felső mint a közép.:) de azert koszonom a ti tanacsaitokat is!

2020. okt. 18. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!