Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a véleményetek az angol és...

Mi a véleményetek az angol és a német nyelvről?

Figyelt kérdés
Melyikben mit szerettek és mit nem? Melyikben mit tartotok nehéznek és mit könnyűnek? Miben látjátok hasonlónak és miben különbözőnek őket?

2020. okt. 17. 13:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettö hasznos.

A németet minden nap használom, annyira természetes, mint a magyar.

Az angolt németröl tanulom, mert sokkal könnyebb, mint magyarról, a nyelvtani rendszer alapsziszémája miatt, a nyelvrokonsag miatt hasonlóak.

Azt nem tudom megmondani, melyikben mit szeretek, mit nem, mindkettöt szeretem használni.

Mindkettöben az a nehéz, amit nem tud az ember, ha megtaulta ezeket, akkor meg mindkettö könnyü.

Az alaprendszerük hasonló, mivel mindkettö germán nyelvcsaládba tartozik, de mivel különbözö nyelvek, ezért másmilyenek. A legzavaróbb számomra az azonosan írt, de teljesen mást jelentö szavak, ezekre nagyon kellett kezdetben figyelni, hogy ne keverjem.

2020. okt. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én azt szeretem az angolban, hogy millió olyan könyv van, amit magyarok nem írtak meg. Ezeknek egy századát sem fordították és fogják fordítani magyarra.
2020. okt. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

tanutam mindkettőt, a németet utálom. angol az első nyelvem, azután a német annyira szigorú, hogy egyszerűen nem tudtam megszokni. egy egyszerű mondatot se tudnék összerakni, pedig 5 éven keresztül kínzott vele a tanár.

angol nyelvterületen élek most, így az természetesen jól megy

2020. okt. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A német szerintem nyelvtanilag sokkal nehezebb, és kicsit bonyolultabb, kötöttebb nyelv. De lehet, hogy csak én gondolom így.

Az angolban viszont szerintem sokkal nehezebbek az igeidők, illetve a kiejtés sem egyértelmű sokszor. Úgy értem, hogy a németben megvan, hogy melyik hangot mikor hogy ejtjük, míg az angolban ez mindig változik. De alapjáraton szerintem nagyon hasonlítanak egymásra.

Viszont az angol sokkal, de sokkal egyszerűbbnek tűnik szimplán amiatt, hogy az ember mindenhol találkozik vele az életben. Így sokkal könnyebben el is tudja sajátítani ezt a nyelvet.

2020. okt. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!