Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Franciában csak a főneveknek...

Franciában csak a főneveknek van nemük?

Figyelt kérdés

Nő nem és hímnem (la, le, l')csak a főneveknél van, vagy a mellékneveknél is?

És van valami oldal vagy valami, ahol tutira meglehet nézni, hogy milyen főnév milyen? mert a szótáramban nincs benne.



Most kezdtem bele egyedül a franciába szóval ezért ez a fárasztó kérdés, bocsi.


2020. okt. 22. 15:59
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:

jah, semmi megvan a szótárban a jelölés csak eddig nem láttam.

Viszont akkor csak a főneveknek van nemük, igaz?

2020. okt. 22. 16:13
 2/26 A kérdező kommentje:

A szabály az, hogy ha magánhangzóval kezdődik a szó akkor l'-ot kell használni.

Viszont a szótárban a 'uniforme' szó mellett ott van, egy 'm' betű szóval hímnemű????

Nem értem!!!! Valaki SOS please!!!

2020. okt. 22. 17:01
 3/26 anonim ***** válasza:
Igen, ha a szó mellett m=himnemu, n=nonemu. A mellekneveknek is van hím es nőnemű alakjuk.
2020. okt. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

köszi, és akkor az 'uniforme' szó hogy van?

Le uniforme (mert 'm' betűs), vagy l'uniforme (mert magánhangzóval kezdődik)?????

2020. okt. 22. 17:46
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

A nőnemű szavaknál nem "n", hanem "f" (feminin) betű van írva.

A l'uniforme szó m (masculin), és mint minden magánhangzóval kezdődő szó, l'-lel (l-apostrophe) kezdődik.

Vannak néma h-betűs szavak, amelyeket szintén l'-apostrophe-fal kell írni és ejteni, de néhány kivétel is van. (Pl. La Hongrie, le haricot stb.)

De ezekkel még ráérsz foglalkozni.

A mellékneveknek (adjectifs) az utána álló főnév határozza meg a nemét:

La belle fille, le beau garçon, stb.)

De speciel az uniforme "bel uniforme" lesz, mivel a magánhangzós szókezdetnél és a hímnemű szavaknál így használják.

2020. okt. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

köszönöm a segítséged :)

már csak az nem világos, hogy ha hímnemű akkor miért nem 'le'-vel kezdődik?

az oké, hogy magánhangzós, de nem értem.

2020. okt. 22. 21:49
 7/26 A kérdező kommentje:
vagy mindegy, hogy milyen nemű, ha magánhangzóval kezdődik akkor l' kell?
2020. okt. 22. 21:51
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Mindegy, milyen nemű. A francia nem szereti a magánhangzó-torlódásokat, erre van az l-apostrophe (hiányjel).

Minden ilyen helyzetben használatos, igéknél is: je t'aime, j'aime, il s'est lavé, J'ai mangé, c'est beau stb.

2020. okt. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

ÁÁÁÁ értem nagyon szépen köszönöm :) rengeteget segítettél

szóval akkor pl.: az imagination az l'imagination??

2020. okt. 22. 22:21
 10/26 anonim ***** válasza:

Igen.

És a l'institution, l'instrument, l'abonnement, l'orthographe is, egyszóval minden magánhangzóval kezdődő szó.

Kivételek lehetnek a tulajdonnevek, de ezeket meg kell tanulni, és egyelőre nem is fontosak.

Egy apró, de hasznos dolog: az -ion-ra és a -tion-ra végződő szavak mindig nőneműek (la télévision, l'instruction, l'incitation stb.), és az -ette végű szavak is. (La moquette, l'alouette, la baguette stb.).

2020. okt. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!