Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek mennyi esély van...

Szerintetek mennyi esély van erre, s van-e értelme?

Figyelt kérdés

Nos, mivel egy tanár mondja, gondoltam megfontolom, ám elsőre eléggé fura ötletnek tűnik.

Az angol tanárunk azt javasolta, hogy a közösségi oldalakon keressünk angolokat, jórészt velünk egykorúakat, akikkel, mint anyanyelvi beszélőkkel bármiről elcseveghetünk, barátságot köthetünk.

Nos, elsőre persze evidens, hogy nyilván egy angol tud leginkább segíteni abban, hogy a nyelvet gyakoroljuk, de enyhén szólva is fura, hogy valakire ráírok random, hogy nyelvtanulásra kívánom használni.

Ráadásul ha véletlenül külföldi, vagy akár egy ismeretlen magyar profil bejelöl, én elsőre tiltom, hiszen miért is állnék le egy vadidegennel, nemde?!

Mit gondoltok, próbáljam, hogy random bejelölgetek 20-30 profilt, megkockáztatva, hogy lehet egy sem jelöl vissza, mi több, a Facebook is tilthat, vagy inkább hagyjam?!



2020. okt. 23. 20:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Másokat láttam már ajánlani, én nem ismerem, viszont pont arra való, amit te szeretnél.

2020. okt. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne Facebookon keress. Van két oldal, amit tudok neked ajánlani. Az egyik a penpalworld, a másik az interpals. Be lehet állítani, hogy te nyelvet akarsz tanulni anyanyelvűek segítségével, kiírhatod a profilodra, ország szerint kereshetsz embereket, és ha megnézed a profiljukat, és szimpatikusak, esetleg írják is, hogy szívesen segítenek, akkor rájuk írsz. Lehet barátokat szerezni, és nyelvet is tanulni. Arra számíts, hogy lehet többen rád írnak szexuális célokkal, vagy ilyenekkel, de lehet tiltani őket, meg nem kell visszaírni. Meg lehet beállítani korhatárt, hogy ki írhasson neked, és ki ne. Megér egy próbát.
2020. okt. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanebből a célból töltöttem le a Bottled-et és a HelloTalk-ot. Mindkettőt nagyon ajánlom, nekem bevált mindkettő. Naponta beszélgetek rajta angolokkal, és nagyon bejön.
2020. okt. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan keress FB-on is. Senkit nem kell ott ehhez felvenni ismerősnek. Belépsz néhány nyelvtanulós csoportba (keresőszó pld: polyglot; language tandem; netpal; penpal; Hungarian) és az ottani felmerülő témákban a csoport falán is levelezhetsz. (Nem tévedtem, Hungarian, mert magyarul tanulni akaró külföldieket a legcélszerűbb.)


De van kismillió egyéb közösségi oldal, aminek kifejezetten a közös nyelvtanulás, nyelvgyakorlás a célja, (a 2-es adott két remek példát) és ahol nem divat privizni, meg ismerkedésből random fiatal lányokat bejelölgetni, mert minek is.

2020. okt. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
A tanarnak meg kellett volna adni, hogy melyik oldalakon keressetek.
2020. okt. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, igazán kedvesek vagytok.

Igazából teljesen jogos, ezen oldalak használatából később akár más oldalakra való áttérés is lehetséges, ha jobban megismerjük egymást.

Ment a zöld mindenkinek. :-)

2020. okt. 24. 12:09
 7/8 anonim ***** válasza:
A Tandemet én is tudom ajánlani :)
2020. okt. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Lehet amolyan "penfriend club" vagy hasonló oldalon jobb lenne keresni, olyanokra írni rá, akik külföldieket keresnek levelezés céljából, utána át lehet menni szóbeli kommunikációra.

Random ráirogatásnál én azt tapasztaltam, hogy nem válaszolnak, vagy közlik, hogy "szabadidőnkben van jobb dolgunk is annál, minthogy külföldieket angolul tanítsunk".

2020. okt. 31. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!