Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan készüljek fel angol...

Hogyan készüljek fel angol középfokú nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés

Sajnos egyáltalán nincs nyelvérzékem, az összes érettségim közül az angol lett a legrosszabb, ráadásul középszinten. Jelenleg 20 éves egyetemista vagyok, a diploma megszerzésének szükséges feltétele egy középfokú nyelvvizsga megléte. Ugyanakkor a természettudományok elég jól mennek, 2 természettudományos tárgyat tanító középiskolai tanárnak készülök. Sajnos nem látom értelmét a nyelvvizsgának, de mivel muszáj, szeretném teljesíteni, akár a minimumfeltételekkel. Ha sehogy sem sikerülne, akkor betudom annak, hogy a kormány nem kér a kémiatanárokból, nincs hiány.

Milyen lehetőségeim vannak az otthoni tanulásra? Szükséges beiratkoznom nyelviskolába vagy magántanárhoz?

Mennyi idő alatt tanulható meg közel nulláról? És igen, kb. 0 közeli angoltudásom van.

Tippeket, ötleteket szívesen fogadom.



2020. okt. 25. 18:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg ennyire rossz a helyzet, akkor mindenképpen szükséged lesz egy tanárra, aki az alapokra megtanít. Viszont ha már a főbb nyelvtani szabályokat megismerted (és be is gyakoroltad), akkor utána magadtól is menni fog, az alapok elsajátítása után sokkal könnyebben fogsz magadtól is rájönni az ezekre épülő további összefüggésekre. Viszont ehhez kitartásra és sok gyakorlásra lesz szükséged. Javaslom, hogy ha már eljutsz odáig, akkor sok érettségi és nyelvvizsga mintafeladatsort oldj meg.
2020. okt. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kezdj el angolul filmet nézni, számítógépen játszani.


Nézz angol youtube videókat.

2020. okt. 26. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy nem pont ez volt a kérdés, de ha odáig jutsz majd, én nagyon ajánlom az Euroexam nyelvvizsgát. Nekem sincs túl jó nyelvérzékem, de ez a nyelvvizsga elsőre sikerült. A szóbeli része kifejezetten könnyű és életszerű szituációkat tartalmaz. És van hozzá könyv a felkészüléshez, de neten is sok a hasznos anyag. :)
2020. okt. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp javaslom, hogy járj el magántanárhoz vagy tanfolyamra.
2020. okt. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én ugyanígy voltam, mint te, csak nekem az egyetemhez kell a nyelvvizsga, bemeneti feltétel. Én magamtól tanulok egyelőre videókból, youtubeon vannak fent igen jó angol tanulással kapcsolatos videók, nézegess még egy párat, ismerkedj meg a nyelvtani szabályokkal, nézz angolul rajzfilmet (kezdetben csak azt, ne érjen nagy csalódás, hogy a filmet/sorozatot nem érted), aztán találj valakit, akivel levelezhetsz, és beszélgethetsz angolul. Ehhez társat akár innen is szerezhetsz. A lényeg, hogy minden nap foglalkozz vele valamennyit. Én pár hónapja kezdtem és már sokkal előrébb vagyok, eddig én is a nullàn álltam. Ha végképp nem megy, akkor iratkozz be egy nyelvtanfolyamra, vagy menj el tanárhoz.

Sok sikert!

2020. okt. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat, nyugodtan írhattok még. És igen, nagyon szívesen veszem, ha ajánlotok nekem nyelvvizsgát, mert fogalmam sincs, hogy melyik milyen, mennyire könnyű vagy nehéz:D

Pár infó ehhez: eléggé reál beállítottságú vagyok, viszont a magyar nyelvet nagyon szeretem, sajnos (vagy nem sajnos:D) az angolt is magyar nyelvtani logikával próbálom felépíteni.

2020. okt. 26. 18:51
 7/8 anonim ***** válasza:

Az a lényeg hogy legyél kitartó és foglalkozz sokat a nyelvvel, inkorporáld az életedbe (szókártyák, zenék, videók, etc.) és nem lesz gond. Én nekem TELC C1-em van, de ha jól tudom az origo és a BME nyelvvizsgák nagyon könnyűek, legalábbis néhány feladatot elnézve nem nehezek egyáltalán.

Egy tanács, próbáld elfelejteni a magyar logikát, minden nyelvnek más a logikája és el kell kezdened az adott nyelven gondolkodni, hogy jól tudjad azt beszélni. A fordításokat emiatt nem feltétlenül ajánlom, kezdő szinten legalábbis, mert feleslegesek, mivel ilyenkor a tanuló természetesen tükörfordítani próbál, amiből valami humbug lesz. Próbálj sokat kommunikálni is a nyelven, az a legjobb módszer, hogy megtanuld. Sok sikert:-)

2020. okt. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A reál beállítottság nem feltétlenül hátrány nyelvtanulásnál, csak meg kell tanulnod kihasználni azt. A reál beállítottságúaknak általában jobban megy a nyelvtan, mert azt fel lehet fogni úgy, mint az egyenleteket. :)
2020. okt. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!