Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy mondják ezt a két mondato...

Hogy mondják ezt a két mondatot angolul?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lehet gyerekesen hangzik, de karácsonyra szeretnék a barátomnak pólóba hímezni egy rövidke szöveget. Páros póló lenne, szóval csinálnék magamnak egy "ellentétes" példányt. Még csak nemrég kezdtem neki újból az angol tanulásnak, ezért félek rábólintás nélkül bármit is elkezdeni hímezni.

A szöveg ez a kettő lenne:

Modern hős (orvos)

Modern hős barátnője


Ez a két kis szöveg helyes lenne az alábbi módokon?

Modern hero (doctor)

Girlfriend of a modern hero


2020. okt. 26. 15:07
 1/3 anonim ***** válasza:

A fordítás szerintem jó, de megkérdezhetem, hogy mit szeretnél ezzel a két mondattal kifejezni, és miért emellett döntöttél? Szerintem tök sok jópofa feliratot lehet találni orvosnak (és orvosok élettársainak is), keress rá arra Google-ön hogy "t-shirts for doctors" vagy "t-shirst for doctor's spouse". Ha annyi lenne itt a lényeg hogy tudja meg ország-világ hogy a barátod orvos, akkor ennek szerintem sokkal intelligensebb, viccesebb módja is van mint konkrétan azt ráírni a pólóra hogy orvos vagyok = egy modern hős vagyok = boruljatok térdre előttem. Nem valami kifinomult:)


Ez különösen tetszik nekem pl:

[link]

2020. okt. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igazad van, köszönöm a válasz :)

Mindenképp szemezgetni fogok inkább más mondatokkal.

2020. okt. 26. 15:27
 3/3 anonim ***** válasza:
modern hero's girlfriend
2020. nov. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!