Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Helyes ez a német fogalmazás...

Helyes ez a német fogalmazás /pályázat?

Figyelt kérdés
Sehr geehrte damen und herren, Ich habe Ihre Anzeige im Internet gelesen und möchte mich um die Stelle Fotograf Assistenten bewerben. Ich bin noch Schülerin aber ich habe im vorigen Sommer schon als Assistentin bei einer Fotofirma. Die Stelle ist für mich von großem Interesse, weil ich mit Kameras umzugehen weiss. Ich habe sehr gute Englischkenntnisse. Ich bin hochmotiviert und freu mich auf die vielseitige Tätigkeit, die mir eine Poposition in Ihrem unternehmen bieten würde. Anbei erhalten Sie meinen Lebenslauf. Sie können mich unter der Nummer 00000000000 jederzeit erreichen. Über ein baldige Antwort würde ich mich freuen. Mit freundlichen:.....

2020. okt. 27. 15:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Második mondat végéről szeirntem lemaradt az, hogy gearbeitet.
2020. okt. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Poposition -> Position

Nagy betűvel: Damen, Herren, Unternehmen

2020. okt. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Inkább kifejezési problémák vannak benne. A többsége helyes, (mondjuk a vesszőket erősen nézd át), de érdemes lenne picit lágyabb mondatokban írnod. Nem ilyen iszonyú tömören, illetve az életrajzodra is utalni.


Pl: Ich habe sehr gute Englischkenntnisse.


Super, hogy ezt így leírod, de több kérdés is felvet. Mit nevezel jónak? B1-est vagy C1-est? Jó kérdés! Ezért érdemes lenne máshogy kibővíteni vagy megfogalmazni.


Pl: Wegen meiner B2 Englischkenntnisse habe ich die Fähigkeit, mit den Kunden gut im Gespräch zu mischen.



Tudom, az én példám gázabb, de szerintem a lényeget át lehet venni. Ha jelentkeznek hozzájuk, biztos hogy mindenki állítja, hogy k* jól tud beszélni angolul és németül és ezek mellett jobban ismeri a kamerát mint akik kamerákat terveznek, ráadásul utalsz rá, hogy jól bánsz az emberekkel. Írd le hol tanultad meg a kamera felépítését.


Ezek mellett egy Tipp, hogy azért nem kell regényt írni, de bővebb is lehetsz.

2020. okt. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
75%

Az előttem hozzászólók jól látták meg a hibákat, azonban van még a szövegben...


Sehr geehrte Damen und Herren,


ich habe... um die Stelle Fotograf AssistentIn ....

Ich bin noch Schülerin, (Komma) aber ich habe im vorigen ..... bei einer Fotofirma GEARBEITET.

Die Stelle ist für mich von großem Interesse: helyett ezt írnám: Ich interessiere mich sehr für diese Stelle, weil ich mit Kameras umzugehen KANN (és nem weiß).

Ich habe sehr gute Englischkenntnisse IN WORT UND SCHRIFT (NIVEAU B1). Ich bin hochmotiviert und freuE mich auf die vielseitigeN TätigkeitEN, die mir eine Po(PO)sition in Ihrem Unternehmen bieten würdeN. Anbei erhalten Sie meinen Lebenslauf. Sie können mich unter der Nummer 00000000000 jederzeit erreichen. Über einE baldige Antwort würde ich mich freuen.


Mit freundlichen GRÜßEN (nem kell kettőspont)


Unterschrift


Ez a Kontakt2 egyik leckéje...

2020. okt. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!