Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek a mai világban...

Szerintetek a mai világban elég az angol nyelvet magas szinten ismerni, vagy mindenképp kell tudni még egy idegen nyelvet?

Figyelt kérdés

Pénzügy és számvitelen tanulok, lassan végzem, és szeretnék karriert, fejlődni, és szinteket lépni majd a munkámban.


Viszont sajnos a nyelvérzékem nem valami jó. Az angol már kb 15 éve tanulom és habár voltak kisebb-nagyobb megszakítások, de kb mostanra kezdem úgy érezni, hogy már azért a dolgok nagy részét megértem és beszélni is tudok, persze nem tökéletesen, de már nagyjából folyékonyan. Az írásbeli résszel sosem volt gondom.


Igazából engem annyira nem érdekel a nyelvtanulás, gimiben tanultam 4 évet németül is, akkor jó voltam belőle (könnyebben rá is állt az agyam, mint az angolra), viszont mostanra mindent elfelejtettem szinte. Gondolkodtam, hogy elevenítsem-e fel a német tudásom, de hogy őszinte legyek, nem sok kedvem van hozzá, inkább más célok megvalósításába fektetnék energiát (jogsi, illetve új sport elkezdése). Ugyanakkor mindenhonnan azt hallom, hogy csak az angol nyelvtudás önmagában semmit sem ér, minél több nyelvet tudsz, annál jobb... és hát ott a nyomás, hogy még egy nyelvet tudnom kéne, de bennem az van, hogy inkább az angolomat fejleszteném tovább, nem belekezdeni még egy nyelvbe.


Kíváncsi vagyok a ti véleményetekre, akik már a munkaerőpiacon jelen vagytok, hogy mi a tapasztalat? Tényleg nagyon sok pluszt ad még egy nyelv ismerete? Fizetésben mennyire látszik meg?


Köszönöm a válaszokat.



2020. okt. 30. 10:29
 1/1 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem mindenképp frissítsd fel a német tudásod. Egyrészt manapság az angol annyira alap, hogy szinte nem számít plusznak, ezért érdemes tudni mellé egy másik idegen nyelvet. Másrészt a német eleve fontos nyelv, mert elegen beszélik, hogy legyen benne potenciál, de nem túl sokan és van rá kereslet. Egyébként szerint is sokkal könnyebb a német, mint az angol.
2020. okt. 31. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!