Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Brit angol vagy amerikai...

Brit angol vagy amerikai angol? Ha az ember eltökélt, hogy megtanuljon angolul, akkor megteszik az amcsi filmek/sorozatok vagy weboldalak/könyvek, hogy jól beszélje a nyelvet, vagy érdemesebb inkább a brit angolra gyúrni?

Figyelt kérdés

2020. nov. 2. 20:09
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem nincs értelme lekorlátozni magad és direkt kihagyni egy csomó jó tanulási lehetőséget a filmek, videók, könyvek stb közül csak azért, mert nem Brit. A különbségeknek direkt is utána nézhetsz és a kiejtéseden is próbálhatsz fejleszteni Brit irányba ha az a cél, de szerintem az is felesleges ha egy átlagos angol tudást szeretnél és nem kifejezetten Angliában tervezed az életed (de akkor se létszükséglet). Első lépésként mindenre legyél nyitott ami angol, legyen az amerikai, ausztrál, brit, stb aztán idővel rendet tudsz tenni a fejedben, hogy mit hogy használnak és ehhez igazodni akár, de érteni fognak a legtöbb esetben akárhogy is használod. Nyelvvizsgánál sem tudom mikor lehetne nagy hátrány, az én angol tudásom nagyobb része amerikai és simán meglett a c1, senki se kötekedett, hogy nem elég "British".
2020. nov. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anettbp ***** válasza:
100%
Minden attól függ, hogy mire akarod elsősorban használni az angol tudásodat. Mert, ha csak beszélni akarsz nyaraláskor, akkor ez is teljesen jó, de ha álláshoz, továbbtanuláshoz kell, akkor nézz brit filmeket is, van belőlük jócskán, amik szintén remekek. És persze akkor nem elég filmeket nézni sem.
2020. nov. 3. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
Nem érdekes az ilyesmi a nyelvvizsgán, de szerintem az szánalmas, ha keveredik olyan alapon, hogy valaki nézett egyszer egy amerikai filmet, és amerikaiul mondja a grass-t, ki is jelentve, hogy ő amerikaiul beszél, és aztán semmi több amerikai jellegzetessége nincs a beszédjének.
2020. nov. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
92%

Egyáltalán nem érdemes a brit angolra gyúrni, hacsak nem ott akarsz élni. A brit angolnak annyi és annyira eltérő nyelvjárása van, hogy szinte nagyítóval kell olyat keresni, aki azt a változatot beszéli, amit te elsajátítani szándékoznál. Az amerikai nagyságrendekkel egységesebb a sokkal nagyobb földrajzi kiterjedés ellenére is, ráadaásul a kiejtésében sincsenek olyan rejtett csapdák, mint amit a britben testesít meg az "intrusive r" meg a "glottal reinforcement". Persze, ezek csak akkor fontosak, ha magas szinten akarod beszélni az angolt; ha csak nyaralás alatt akarod használni, akkor nincs jelentősége.

Egyetértek 3-assal: az valóban zavaró, akár a megértést is nehezítheti, ha valaki keveri a brit és az ameriaki kiejtést -- nyelvvizsgán is jogosan ér lepontozást.

2020. nov. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

En itt elek Skociaban 16 eve. Iskolaban a brit angolt tanultam. Rengeteg amerikai filmet, sorozatot nezek, neztem, es rengeteg amerikai iro konyvet olvastam. A skot angol az megint egy masik kategoria, ezt hallom nap mint nap.

Viszont 16 ev utan is azt kell mondanom, (masok is igy gondoljak) hogy a mai napig magyar akcentussal beszelek. Hiaba szeretnel amerikai akcentussal beszelni, ha nem oda szulettel.(Persze el lehet sajatitani, de eleg komoly kihivas)

Viszont, hogy csevegni tudj, ne legyel elveszve kulfoldon, ahoz teljesen eleg a nyelvtant konyvekbol vagy online tanulni, szokincset meg zenekbol, filmekbol felszedni. Nekem sokat segitett ha egy filmet ezerszer mar lattam magyarul, aztan megneztem angolul angol felirattal.

2020. nov. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Csatlakoznék az #5-höz. Hacsak nincs nagyon jó nyelvérzéked, az első amit bárki észre fog venni, az a magyar akcentusod lesz, függetlenül attól, hogy brit vagy amerikai a beállítottságod. De ha rendesen ki tudod fejezni magad, még ha nem is hibátlanul, senkit nem is fog érdekelni.
2020. nov. 5. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!