Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angolt miért tartják...

Az angolt miért tartják könnyebb nyelvnek, mint a németet?

Figyelt kérdés

Én először németet tanultam és abból fejlődtem fel C1 szintre.Német multinál dolgozom, ezért elsősorban ez kell ide.



Az angolt később kezdtem el tanulni.

Szerintem, nehezebb megtanulni ezt, mint a németet.Pedig a legtöbb ember szerint, fordítva van.


A németben a kiejtés baromi egyszerű, van pár betű, amit másként ejtenek.Ezeket meg kell jegyezni és ennyi.Ha németül diktálnak valamit, simán leírod.Minden szépen, logikusan van szabályozva, hogy például a "mit" után mindig részes eset van.


Az angol ehhez képest totális anarchia.A nyelvtana tényleg nem bonyolult,viszont, ami nehézzé teszi, az a kiejtés.


Mondok egy példát

Én sohasem értettem,hogy hogy például azt,hogy "live" miért úgy ejtjük, ahogy mondjuk, de azt,hogy alive, azt miért úgy,hogy ölájv.

És tele van az egész nyelv ilyenekkel.Miért úgy kell ezt ejteni?"csak"

Nincs szabályozva, nincs logika.


Minden szónak külön meg kell tanulni a kiejtését is meg a leírását is.



Amikor C1 nyelvvizsgára készültem, németből simán tanultam napi 30 szót.Angolból ez nem megy, mert időigényesebb őket megtanulni.


2020. nov. 17. 10:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"Miért úgy kell ezt ejteni?"

Rossz a kérdés. Mivel a helyesírás nem követte a kiejtés évszázadokkal ezelőtti megváltozását, ezért a kérdés helyesen: miért így kell írni? Persze tudom, ettől még nem lesz könnyebb ez a része.


Hogy miért tartják mégis egyszerűbbnek?

Nincsen neme a főneveknek, így nicsen se főnév-, se melléknévragozás.

Nincs KATI szórend.

Minden elöljáró tárgyesetet vonz, nem úgy, mint a németben (A/D/G?) - persze ennek is – főnévi nemek híján csak a személyes névmások esetén van jelentősége.

Nincs haben/sein Perfect-ben, csak have.


"Minden szónak külön meg kell tanulni a kiejtését is meg a leírását is."

A németben meg a főnévnek külön meg kell tanulni a nemét és a többes számát is.

2020. nov. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én először (általános sulis koromtól kezdve) angolt tanultam, középiskolától kezdve németet is.

Eleinte könnyebb az angol nyelvtanilag, viszont fokozatosan nehezedik, egy idő után eléri nehézségben a németet, sőt, bizonyos dolgokban, mint pl. a 12 igeidő, még nehezebbé is válik. Ezzel szemben a német kb. már az elején sem könnyű (ahogy az előző válaszoló is írta, többnyire a főnevek neme miatt is), ugyanakkor nem is nehezedik olyan nagy mértékben.

A kiejtése a németnek könnyebb.

Legalábbis nekem ezek a tapasztalataim.

Nyelvvizsgát végül angolból tettem, bár nem volt egyszerű számomra.

2020. nov. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért "könnyebb" az angol, mert az interneten az a világnyelv, mindent úgy talál meg az ember nagyobb eséllyel, ha angolul keresi azt. Ebből kifolyólag rengeteg szó/kifejezés/stb ránk ragad akaratlanul is. Mellesleg Youtube-on, filmeknél, sorozatoknál pedig folyamatosan hallod a nyelvtant is, tehát egy idő után már intuíciód is lesz, hogy kéne az adott mondandódat helyesen megformálni (ez a helyesírásra is elmondható). A német nyelvet pedig iskolán kívül nem használja az átlag ember, tehát nehezebben is ragad rá.
2020. nov. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Kiegészítésként még azt hozzátenném, hogy a német és az angol nyelvtani nehézségben ugyanaz a nagyságrend, nem érdemes messzemenő következtetéseket levonni abból, hogy az egyikben pl. x, másodikban y darab igeidő van, és x>y , tehát nehezebb az első. Ha az egy nagyságrendben lévő nyelveket nézzük , akkor az a könnyebb az egyénnek, amit többet hall, az pedig manapság az angol.
2020. nov. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Angolból nálam a szótanulás úgy ment,hogy tanultam a szót, google fordítóval felolvastattam, meg írtam őket egy füzetbe, mint az általános iskolások elsőben.
2020. nov. 17. 13:37
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! Valószínűleg az angol nem a te nyelved. Én soha életemben nem tanultam angol szavakat úgy, hogy leültem és tanultam, hanem amikor először találkoztam a szóval, egyszerűen rám ragadt a kiejtése és az írásképe is. Meg persze a jelentése is. Nekem ez soha nem okozott problémát. Ezzel csak arra akarok rámutatni, hogy az angol kiejtés/helyesírás nehézsége egyénfüggő.
2020. nov. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is némettel kezdtem, és máig nem vagyok biztos a tudásomban, minden német mondatnál a nyelvtant figyelem, hogy tuti elrontottam valamit, hogy ide kell valami szó, amire nem emlékszem, a névelőjére és annak ragozására pedig pláne nem.

Angolnál csak dobálom a szavakat, amik rám ragadtak, a kiejtés talán nem a legjobb, de megértenek, nem izgulok.

Mindkettőből B2-m van.

2020. nov. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!