Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik újlatin nyelvet érdemes...

Melyik újlatin nyelvet érdemes megtanulni?

Figyelt kérdés

Angolul és németül beszélek. Próbálkoztam másik germán nyelvvel, de valahogy a végén mindig elment a motivációm.

Most egy újlatin nyelven gondolkodom, különösképpen az olasz-spanyol-portugál trióból az egyikre. Mindegyik tetszik, viszont nyilván nincs végtelen időm. Melyiket éri meg tanulni? Nyelvtanár leszek, ha végzek az egyetemen, viszont gondolkodom még egy képzésben, ami nyelvekhez kapcsolódik (pl. fordító). Gondoltam ez hasznos lehet.



2020. nov. 17. 17:50
 1/2 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem olasz vagy spanyol. Én angol-német után spanyolul tanulok és az angoltudásom nagyban segít, rengeteg a hasonló szó és a nyelvtanban is vannak hasonlóságok.
2020. nov. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
82%

A spanyol abban is jó, hogy a világ egyik legbeszéltebb nyelve. Továbbá (persze ez személyes megítélés) egy nagyon szép nyelv, még ha gyorsan is beszélnek.


Ha az nem jön be/beletörik a fogad akkor lehet érdemes a franciát kipróbálni, nagyon logikus, szabályszerű, még a kivételeknek is szabályaik vannak (részben mert egy nyelvújításnál úgy tervezték a nyelvet, hogy tanulható legyen). Továbbá a közös francia-angol történelem miatt az angol szavak 60%-a a franciából ered és ezért angolt jól beszélő a szavak egy szép hányadát értheti, így angol-tudóknak előnyös.

2020. nov. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!