Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet tanuljak most?

Milyen nyelvet tanuljak most?

Figyelt kérdés
Van B2es angol, és B2es német nyelvvizsgám. Az angol jobban megy, de mindegyiket sok év tanulás után tettem le. Kíváncsi vagyok, hogy a nulláról mennyi idő lenne. Ebben kérnék segítséget. Latin ábécé betűi legyenek a nyelv alapjai, ez az egy kikötés igazából.

2020. nov. 17. 21:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Holland e kéz nyelv "keveréke". Én jól megértettem a nyelvet ezek után (csak sajnos sokan beszélik). Az olasz könnyebb az angol után, viszont a francia szerintem az Eu-ban jobban beszélt nyelv (eleg nehez).
2020. nov. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát, a leggyorsabban szerintem a hollanddal haladnál, mert a holland kb. az angol és a német szerelemgyermeke. Illetve még a skandináv nyelvek is ilyenek, de ezek már kicsivel távolabb állnak ettől a kettőtől.


Ha nem germán nyelvet szeretnél, akkor főként a latin és a szláv nyelvek maradtak.


A főbb latin nyelvek a francia, a spanyol, a portugál és az olasz. Szerintem az olasz a létező legszebb nyelv hangzásra, ami létezik, ha lenne időm meg elszántságom, én biztos olaszt tanulnék. De a spanyollal meg a franciával sem lőnél mellé, mert nagyon elterjedt nyelvek, noha nem Európában, hanem inkább Dél-Amerikában és Afrikában. Úgy tudom a latin nyelvek is a gyorsabban megtanulható nyelvek közé tartoznak, szerintem egyik sem lenne nagyobb kihívás, mint a német.


A szláv viszont már lehet más tészta lenne. Ugye, csak latin ábécés nyelveket szeretnél, szóval orosz és a többi keleti szláv nyelv kilőve. A legtöbben lengyelül beszélnek, de úgy tudom, hogy a lengyel is a legnehezebb. A szlovák és a cseh nagyon hasonló nyelv, ha érted az egyiket, akkor nagyobb odafigyeléssel megérted a másikat is. Meg ott vannak még a "jugoszláv" nyelvek is, mint a horvát. Egyébként a szláv nyelvek hátránya szerintem az, hogy mivel kevesebben beszélik, ezért szerintem nehezebb is anyagot találni hozzá a neten. Ezt majd vedd figyelembe a választásnál.


A 2 nagy családon kívüli nyelvekként talán már csak a török és a finn maradt. Nos ezek nyelvtanilag hasonlóak a magyarhoz, mivel mind a három agglutináló nyelv, azaz a toldalékot a szó végére teszi. Szerintem valamelyik a kettő közül jó kihívás lenne egyébként.


Tehát:

ha "könnyebbet" szeretnél: holland, skandináv nyelvek, esetleg a latin nyelvek

ha kihívást keresel: valamelyik szláv nyelv, illetve finn és török.

2020. nov. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
francia/orosz/svéd
2020. nov. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonymousreview60 ***** válasza:
Az oroszt javasolnám, ha nem csak latin ábécés lenne elfogadható. Ha a harmadiknak olyant akarsz, amit Európában is sokat használnak, jó továbblépés más európai nyelvek felé, és elérhető közelségben még nagyon sokan beszélik (Marokkó, Algéria, Fekete-Afrika), akkor a franciát javaslom.
2020. nov. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!