Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angol nyelvtanban a "simple...

Az angol nyelvtanban a "simple present" hogy is van?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most tanulom a simple present-et, de nem igazán vágom, hogy a házi feladatban mit kell csinálni.


Lefotóztam a tankönyvemből a feladatot, tessék:


[link]


Az 1-2. feladatot kell megoldanom. Nem azt várom, hogy csináljátok meg nekem az egészet, hanem, hogy segítsetek benne.


Az 1. feldatban mit kell a vonal helyére írni? Ha az első két példára a választ megadnátok magyarázattal, akkor a többit is meg tudnám csinálni. A 2. feladatban pedig mit figyeljek meg, a nyomtatott nagy betűket?


Köszönöm a segítséget előre is!


2020. nov. 18. 14:01
 1/6 anonim ***** válasza:

1. A megfelelő igealakot kell beírnod. Ez angolban rendkívül egyszerű, mert mindig a szótári alakot kell használni, kivéve egyes szám 3. szmélyben, amikor -(e)s végződést kap az ige.

2. Itt nincs teendőd. Az időhatározó a főige előtt áll.

2020. nov. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

De mik azok az igék? Biztosan tudom, csak így nem tudom a nevéhez kötni. Példaként az 1. feladat első két megoldását meg tudnád adni, hogy nekem is leessen, miről van szó?


A 2. feladatban mi az időhatározó, mi a főige?


Nem kaptam pontos magyarázatot, mivel online tanítás van, és csak a matematika tanár tart online órát.

2020. nov. 18. 14:10
 3/6 anonim ***** válasza:
55%

Nem az első vagyok. Azt érted magyarul mit jelent az ige és az időhatározó?


A második feladatban az időhatározó nagy nyomtatott betűvel van beírva, az ige pedig az amit zárójelben odaírtak. Neked azt kell a helyes alakban beírni úgy, ahogy az első vàlaszoló mondta. De nagyon egyszerű a dolog, az egyesben mivel nincs ő alak (she/he) így mindenhova azt kell beírni, ami már a zàrójelben van, kivéve ahova a be (létige) van írva. Vagyis az utolsónàl.

2020. nov. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Valamennyire tisztul a kép, de még mindig nem tudom, mit kell írni az első feladatnál a vonalba. Nem azért, mert hülye vagyok (5-ösre állok), hanem magát a feladatot nem tudom értelmezni.


Ezért kértem, hogy legalább az első két példa megoldását írjátok már le, mert még mindig nem esett le, hogy mi van.

2020. nov. 18. 16:35
 5/6 anonim ***** válasza:
Màsodik vagyok. Ugyanazt kell mindenhova beírni ami a zàrójelben van, kivêve az utolsónàl. Tehàt 1. I train with my team.... 2. You leave home after breakfast. A be-nél pedig a megfelelő alak kell. (A jelen idejű alakja)
2020. nov. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Meglehetősen "érdekes" feladat. Nem hittem volna, hogy ennyire egyszerű... És ez tette nehézzé...


De köszönöm szépen a választ!

2020. nov. 18. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!