Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvvizsgát tegyek a...

Milyen nyelvvizsgát tegyek a diplomához?

Figyelt kérdés

Középfokú általános nyelvvizsgám van angolból és németből. A diplomámhoz azonban szükségem van valamelyik nyelvből vagy felsőfokra, vagy szakmai középfokra. Az angolomat szeretném továbbfejleszteni, mert pár héten belül külföldre költözöm, és ott az angolt fogom használni. Azonban a diplomámhoz itthoni nyelvvizsgára lesz szükségem, amit letenni tavasszal szeretnék majd. Szóval gyenge fél év alatt, intenzív készüléssel szeretnék nyelvvizsgát szerezni, a legfontosabb igazából az lenne, hogy csak legyen meg, hogy meglegyen a diplomám. (Gazdálkodási és menedzsment szakon voltam, tehát gazdasági nyelvvizsga kell, ha a szakmait választom). Tudtok esetleg konkrét nyelvvizsgaközpontot ajánlani, hogy melyik lenne megfelelő nekem? Ti inkább egy általános témájú felsőfokút próbálnátok, vagy szakmai nyelvi középfokút? Egyébként ha ez számít, a szövegértési feladatokat szerettem mindig, amikor szavakat, mondatrészeket kell behelyettesíteni. Szívesen írtam levelet is, és a hallásértés sem okozott gondot. Inkább a nyelvtan az ami gyengébben megy, illetve a szóbeliken nagyon izgulok, félek, hogy valamit rosszul mondok, rosszul ejtek. Köszönöm, ha tudtok valamit ajánlani. Aki mostanában volt nyelvvizsgázni bárhol, örülnék a személyes tapasztalatainak :)

Köszi előre is!



2020. nov. 18. 18:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nehézségben mindegyik magyar nyelvvizsga kb. ugyanolyan. Ha a hasznosság a cél, akkor felsőfokút tegyél, ha csak kell a diplomához, akkor a szakmai valamivel egyszerűbb szerintem.
2020. nov. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! Szakmai középben nincs tapasztalatom, de mint felsőfokút, a Társalkodó nyelvvizsgát ajánlom, határozottan nem nehéz a felsőfok sem (alig nehezebb mint egy BME közép), hallásutániból összvissz 2 feladat (az egyik karikázós), levélírás szintén 2 feladat, mindkettő 190-210 szó. A szóbelin lehet nehezebb témát kifogni, de szerintem határozottan nem a vészes kategória, felénk minden diáknak ezt javasolják.
2020. nov. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
Semmilyen. Nyelvvizsga nélkül is kiadják.
2020. dec. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!