Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lehetséges megtanulni olaszul...

Lehetséges megtanulni olaszul 30 nap alatt?

Figyelt kérdés

Egy társalgási szintig szeretnék eljutni...


Must van 30 nap fizetett szabadságom, gondoltam azalatt, mindennap 6-8 órát kisebb szünetekkel rászánnék.


Hasonló módszert, módszereket alkalmaznék mint ez a videós, aki 7 nap alatt tanult meg (elvileg) indonéziaiul, társalgási szinten.


[link]


[link]


Persze Ő is vét hibákat és nekem sem az a célom, hogy hibátlanul tudjak társalogni, összesen ennyi nap tanulás után...

De 30 nap azért mégsem 7 nap, és az olasz sem egy túl bonyolult nyelv.


Szerintetek ez az intenzivitás meghozhatja a gyümölcsét, vagy felesleges erre “pazarolni” az időmet és inkább tanuljak lassabban, a szünetet meg fordítsam másra?



2020. nov. 18. 23:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hatalmasat lehet haladni ennyi idő alatt is, de próbálj valami olasz nyelvű tanárt keresni aki Skype-on tanít, sokkal gyorsabban fogsz fejlődni, mint ha saját magadat kell állandóan egyrészt tanítani másrészt motiválni egyszerre:)
2020. nov. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Lehetetlen. Vagy nem érted a társalsági szintet. Társalgás = tudsz is valakivel beszélni értelmesebb témákról folyékonyan.

Persze egyáltalán nem felesleges tanulni, csak az olaszok is évekig tanulják :)

Franciát tanultam napi 8 órában anyanyelviektol intenziven és több hónap kellett h eljussak egy jó szintre.

2020. nov. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Kettes, akkor a fenti videó kamu?

2020. nov. 18. 23:18
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
Ez így t*k értelmetlen. Min. 6 hónapra rendezkedj be.
2020. nov. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
???
2020. nov. 18. 23:21
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A magam részéről (rutinos nyelvtanulóként) nem nagyon hiszek az ilyen módszerekben, kezdő szint esetében pláne. Ha valakinek van már előzetes tudása, csak mondjuk rég nem használta, akkor hatékony lehet egy rövid, nagyon intenzív tanfolyam, hogy látványosan fejlődjön, de akkor sem napi 6-8 órában!

Egy ismeretlen nyelvet megtanulni viszont még ennél is sokkal nagyobb és kimerítőbb szellemi erőfeszítés, főleg felnőtt korban. Nem érdemes erőltetni, siettetni, mert az agynak időre van szüksége, hogy feldolgozza, rögzítse az új ismereteket. Arról nem is beszélve, hogy rengeteg idő kell a gyakorlásra is, amíg készségszinten mennek az alapvető szerkezetek.

Meg van valami, amiről a legtöbben megfeledkeznek: nem az az igazán nehéz, hogy rögtön kifogástalan formában tudj valamit megfogalmazni, hanem az, hogy megértsd, amit tőled kérdeznek, vagy amit válaszolnak a kérdésedre. Na ahhoz egészen biztosan nem elég egy hónap...

2020. nov. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
57%
Egyet kell értenem az előzőekkel, ezek a "7 nap alatt xy nyelven megtanultam" típusú videók hihetetlenül félrevezetőek. Nem csak a nézővel hitetik el, hogy ez lehetséges, hanem saját magukat is átvágják az előre bemagolt, a videóban visszabüfögött mondataikkal. Egy nyelv tanulása időigényes és muszáj is rászánni elég energiát. Még anyanyelvi környezetben is minimum 3-4 hónap szerintem egy jó társalgási szint, de ismerek olyat, aki évekig élt nyelvterületen és nem beszél folyékonyan az adott nyelven.
2020. nov. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%
6honapig számold azt a napi 6 órát és akkor esetleg el is jutsz oda. Az olasz nyelvvel tapasztalatom alapján az a gond, hogy az eleje könnyű, főleg ha latint is tanult előtte az ember, emiatt megörül a nép, hogy ez egyszerű, aztán A2 után rendesen bedurvul.
2020. nov. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek az előző válaszolóval, én például spanyolul beszélek folyékonyan és ahogy az olaszra, arra is mondják, hogy "jajj milyen egyszerű nyelv, 3 hónap alatt meg lehet tanulni". Ehhez képest nagyon kevés magyar embert hallottam, aki tényleg kiemelkedően beszél spanyolul (és nem egyetemi tanár).
2020. nov. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A spanyol és az olasz is iszonyú szívás egy magyar embernek komolyan. Teljesen más nyelvtan. Viszont az angolt nekik könnyebb megtanulni, mert a szórend is hasonló, kevesebb igeidő van és sokkal egyszerűbbek, mint a spanyolnál és az olasznál. Az angol anyanyelvűekrt meg nem sok minden motiválja hogy idegen nyelveket tudjanak az a helyzet.


Amúgy sokan itt Mo-n csak az angol, német, és orosz nyelvet tartják hasznosnak. Nem sokan beszélnek olaszul vagy spanyolul, mert aki nem akar ott élni hosszabb ideig, az Magyarországon se fogja sokat használni.


Én diplomához kell nyelvvizsgát szerezzek olaszból, hát nem megy jól. Angolból c1 vizsgám van, ez meg kb. érvágás. XD úgyhogy a papírom meglesz, de ettől nem fogok tudni olaszul sajno.

2020. dec. 8. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!