Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy van az angolban a simple...

Hogy van az angolban a simple present?

Figyelt kérdés

Az online oktatásban teljesen szétcsúsztam, ugyanis a tanárok többsége nem tart órákat, hanem elvárják, hogy magamtól dolgozzam fel az anyagot. A legnehezebb tantárgy (fizika) új anyagait egyedül kell feldolgoznom, úgy, hogy dolgozatot is írok belőle. Ezt csak azért írom, mert angol oktatásunk sincs, de a tanárnő rendületlenül küldi az új anyagokat pár mondatos kommentekkel. Nekem, mint aki 5-ösre álltam angolból, "sikerült" odáig eljutnom, hogy a mostani témazáróból semmit sem értek.


Igen, ez nem vicc. Vagyis csak voltam jeles tanuló, mert félévkor feltehetően 3-asnál jobb nem leszek. Az angol tanárnő megint küldött egy anyagot, de egyszerűen nincs időm foglalkozni vele, mert matematikából is írni fogok, a geometriát kell gyakorolnom, a statisztikákához pedig hozzá sem kezdtem még.


Mentálisan kezdek becsavarodni, ma már az osztályfőnök is kitartásra intett minket, mert valahol ő is érzi, hogy kezd szétesni a társaság.


Na most, a fenti nyafogást azért írtam le, mert szeretnék segítséget kérni az angol feladatlap kitöltéséhez, és nem azért, nincs kedvem tanulni, hanem mert nem tudok.


Ha valaki segítene, akkor írjon már rám privátban, és megmutatom a feladatokat, ha legalább az első kettőben segítene, már előnyben lennék.


2020. nov. 27. 21:36
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Regényt írtál, csak a lényeget nem.
2020. nov. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ott van a végén a lényeg. De muszáj voltam leírni, mert sokan azt hiszik, ki akarok lenni bújni a tanulás alól
2020. nov. 27. 21:46
 3/6 chtt ***** válasza:
100%

Nyugodtan kiírhatod ide is, több szem többet lát, ha valaki véletlenül elgépel valamit, akad, aki kijavítja.

Az egyszerű jelen amúgy nem véletlenül egyszerű.

Az egyes szám harmadik személyt kivéve (E/3) az ige szótári alakját használod. Ahol he/she/it az alany, ott az igéhez hozzáteszel egy -s/-es ragot. Ha beírod a gugliba, hogy egyszerű jelen vagy present simple, biztosan rengeteg oldalt találsz, ahol példákkal is szolgálnak.

Ha kérdezni vagy tagadni akarsz a do/don't segédigét használod, E/3 ez does/doesn're vált, és utánuk megint csak az ige szótári alakja kell.

Tedd ki nyugodtan ide a feladatot, és segítünk az első egy-két mondatban, ha valamit nem értesz, a példák alapján könnyebb lesz elmagyarázni, mint így, látatlanban.

2020. nov. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem írom ki, mert ha a tanár meglátja esetleg, akkor lecsesz.
2020. nov. 27. 21:58
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nézd meg ezt az oldalt:

[link]

2020. nov. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Boku no picoooooooooooooooooooooooooooo
2020. dec. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!