Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a fontosabb szerintetek...

Salilala kérdése:

Melyik a fontosabb szerintetek? A saját anyanyelvünk fejlesztése, vagy az idegen nyelvek tanulása?

Figyelt kérdés

2020. dec. 1. 07:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
24%

Az idegen nyelv tanulása nagyon fontos, mert kell a diplomához, ennek ellenére soha nem fogod használni.

Az anyanyelv nem fontos, hiszen ebből Mo.-on nem lehet nyelvvizsgázni, ennek ellenére mindenki magyarul beszél idehaza.

2020. dec. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy idegen nyelv tanulása nem csak a diploma meglétéig hasznos. Bár ez egyén függő.

Például én az angolt a munkában/családommal nem használom, de ha elakarok olvasni egy külföldi cikket/ nyaralni menni idegen országokban, akkor nem árt mondjuk angolul tudni, hogy ha baj van megtudjak mukkanni a reptéren vagy valami.

2020. dec. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
#1 kíváncsi lennék, hogy te miből gondolod azt, hogy nem fog kelleni. Elég nagy hiba, ha valaki diplomásként csak a saját anyanyelvén tud beszélni. Ha például egy külföldi cégnél dolgozol, és szeretnél magas pozíciókig eljutni, akkor mindenképp kell nyelvtudás. De hozhatnám példának a bátyámat is. Az egyetemen alatt többször is volt külföldön, és jelenleg is szüksége van nyelvtudásra.
2020. dec. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%
Idegen nyelv. Az anyanyelv továbbfejlesztése csak arra jó, hogy internetes fórumokon ha vitatkoztok ne kössenek bele abba, hogy elírtál valamit, másra nem.
2020. dec. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, hogy ez mekkora! :D Tök igaz amúgy! :D
2020. dec. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 BringaManó ***** válasza:
86%

"saját anyanyelvünk fejlesztése"


:-o Ez mit jelent? Valaki nem tud beszélni a saját, mindennap használt anyanyelvén? Nem érti, amit mások mondanak neki? Vagy milyen fejlesztésre kell gondolni? Szókincs? Egyéb?...


"ne kössenek bele abba, hogy elírtál valamit"


A helyesírás tök más, az nem a nyelv. Most a nyelvtudás fejlesztése volt a kérdés.

2020. dec. 2. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
55%
1-es, 4-es és utolsó: Hogyhogy nem fontos az anyanyelv fejlesztése? A gyerekek még 10 éves korukban is csak makogni tudnak, nem tudják kifejezni magukat, mert nem olvasnak. A magyar nyelv a legszebb a világon, olyan választékosan lehet kifejezni rajta mindent, az angol ezt meg sem közelíti. Tehát ha valaki magyarnak érzi magát, nem csak igazolványa van róla, az igenis fejlessze az anyanyelvi tudását, olvasson sokat, hogy fejlődjön a szókincse, egyébként idegen nyelven is csak akkor fog tudni megtanulni, ha magyarul tökéletesen beszél, és tudja a magyar nyelvtant is.
2020. dec. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 BringaManó ***** válasza:
100%

húúú, sok dolog keveredik...


"A gyerekek még 10 éves korukban is csak makogni tudnak, nem tudják kifejezni magukat, mert nem olvasnak."


gyerek/felnőtt: persze, egy gyerek tanuljon beszélni, fejlődjön – azért a 10 éves már hatéreset, rá már azt mondanám, hogy tökéletesen tud magyarul (az ő szintjén), természetesen a szókincsén, a stílusérzékén, a fogalmazási készségén bizonyára még lehet sokat bővíteni, csiszolni, fejleszteni...

de én úgy vettem, hogy itt felnőttek beszélgetnek, nem a gyereknevelésről csevegünk.


"A magyar nyelv a legszebb a világon"


mindenkinek a saját nyelve a legszebb (vgy az egyik legszebb) a világon, de tévesszen meg a tájékozatlanságod.

(nekem is a magyar tetszik a legjobban. meg a saját feleségem, a saját anyukám és a saját gyerekeim :-P )


"olyan választékosan lehet kifejezni rajta mindent, az angol ezt meg sem közelíti"


erről megoszlanak a vélemények.... :-)

(persze csak azok tudják cáfolni, aki közel anyanyelvi szinten tudnak angolul)


"Tehát ha valaki magyarnak érzi magát, nem csak igazolványa van róla, az igenis fejlessze az anyanyelvi tudását, olvasson sokat, hogy fejlődjön a szókincse,"


Oké, fejlődjön, ha szeretné, ezek tök jó tanácsok. – De nem tenném kötelezővé senkinek, javasolnék egy kicsit több nyitottságot, toleranciát...


"egyébként idegen nyelven is csak akkor fog tudni megtanulni, ha magyarul tökéletesen beszél, és tudja a magyar nyelvtant is."


elég nagy marhaságnak tűnik így első hallásra – már elnézést –, bár nem is tudom, hogy mi az, hogy "ha magyarul tökéletesen beszél": egy magyar anyanyelvű, elsősorban magyarul beszélő ember tökéletesen beszél magyarul. persze ahány beszélő, annyi nyelvváltozat... de aki 200 szóval elvan egy életen át, annak az a "tökéletes" magyar nyelve.

azt sem értem, hogy "tudja a magyar nyelvtant is": mármint használni? vagy megtanulta a magyar nyelvet leíró nyelvtant? ("tökéletesen", ától cetig? vagy csak valamilyen iskolai szint kell hozzá? általános? vagy érettségi?)

2020. dec. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
#6 arra értettem, hogy ahogy írtad, a szókincsünket fejlesszük azzal hogy pl.többet olvasunk, ilyesmi. Mert azért magyarul sem beszél minden magyar ember olyan szépen, meg vannak akik egy idegen nyelv miatt szinte elfelejtenek magyarul...
2020. dec. 4. 07:27
 10/12 A kérdező kommentje:
#8, igazad van :) arra értettem főképp, hogy a lehető legszebbenmegtanuljunk magyarul, azután, miután jól beszélni már tudunk.
2020. dec. 4. 07:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!