Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan fejleszthetném a...

Hogyan fejleszthetném a magyar szókincsem? Konkrét tippekkel, linkekkel

Figyelt kérdés
Én akarok lenni, aki azt a benyomást kelti, hogy "a tanult ember". Oké, hogy olvassak, hallgassak, de konkrétan miket ajánlotok?

2020. dec. 22. 23:42
 1/6 anonim ***** válasza:
18%
WHO, ENSZ és hasonló szervezetek cikkeit és csak hiteles forrásokat. Orvosi tanulmányt, enciklopédiát.
2020. dec. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

1-es, a kérdező MAGYAR szókincs felől érdeklődött, nem latin és egyéb eredetű szakzsargon felől.


Verseket, irodalmat olvass, ez teljesen egyértelmű.


Ha viszont csak okoskodni akarsz és minden második mondatba beleerőltetni valami latin eredetű szót, amit rajtad kívül senki nem ért, akkor nézegesd pl. az idegen szavak szótárát. Műveltebb nem leszel tőle mondjuk.

2020. dec. 23. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Történelem, irodalom és természettudomány területeken olvass sokat.
2020. dec. 23. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A tanult ember, az tanult ember, nem függ a szókincstől. Sőt, az igazán okos emberek egyszerű szavakkal is könnyen elmagyaráznak bármit.
2020. dec. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ajánlást kért,én ezt ajánlottam, én se pontozom le azt,amit más jó módszernek talál, kinek mi jött be,mit gondol jónak. #1.
2020. dec. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1) Szinonimák és összetett mondatok érdemi fejlesztésére: Klasszikus magyar írók műveit.


2) Frissebb szavak és kifejezések terén: Rubicon folyóirat.


3) Szaklapok - érdeklődésedtől függően


Sokban függ az érdeklődésedtől - elsősorban eredendően magyar szerzők műveit és magyar anyanyelvűek riportjait, cikkeit ajánlom.

2020. dec. 24. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!