Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Feladjam az olaszért a németet?

Feladjam az olaszért a németet?

Figyelt kérdés

Németül tanultam gimiben, most egyetemre járok (mester). Nem nagyon foglalkoztam vele már évek óta, anno csak egy középszintű érettségit csináltam belőle. Most azon gondolkodom, hogy a némettel vesződjek - amihez elég rossz emlékek kötődnek és nagyjából közömbös vagyok vele - vagy kezdjek el olaszul tanulni - amit imádok és a párom is tudna benne segíteni.


A (jövendő) munkám szempontjából nagyjából mindegy, oda az angol kell, azzal pedig nincs bajom. Viszont tudom, hogy a német esetleges külföldre költözés kapcsán hasznosabb.


Szerintetek?



2020. dec. 23. 23:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jobb az, ha az általad beszélt nyelveket szereted is, szimpatikusak is. Kezdjük ott, hogy alapból könnyebben tanul meg egy nyelvet az ember, ha akarja is tanulni, és tetszik is neki a nyelv. A német tény, hogy hasznosabb, pláne ha külföldre akarnál költözni, és pont olyan országba, ahol németül beszélnek. Viszont szerintem ettől függetlenül azt tanuld, amit jobban szeretsz.
2020. dec. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan helyre kerülnél ahol németül kell beszélni már meg van az alapod hozzá, belejössz ott. Tanuld az olaszt ha ennyire tetszik, szerintem 🙂
2020. dec. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tanuld az olaszt!
2020. dec. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!