Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mik a cseh nyelv legnagyobb...

Mik a cseh nyelv legnagyobb nehézségei?

Figyelt kérdés
Igaz, hogy a cseh ugyan nehéz, de pl. a szlovák még nehezebb?

2020. dec. 28. 12:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha a nehézséget mondjuk a nyelvtan elsajátításában mérjük, akkor egyáltalán nem nehezebb, mint a szlovák, meg úgy általában véve a többi szláv ( kivéve persze a bolgár ), mert többségük ugyanúgy épül fel. Ezért van az, hogy általában aki jól beszél egy szláv nyelvet könnyen elsajátítja a többit.

A csehben szerintem eleinte a kiejtés lehet nehéz, főleg mert ha angolt és magyart tanultál eddig akkor nem vagy hozzászokva a mássalhangzótorlódáshoz, de ezen szerintem alapos gyakorlás után túl lehet lépni, ahogy a sajátos hangok kiejtésén is.

2020. dec. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát a cseh és a szlovák között vajmi kevés különbség van, szóval egyik nem nehezebb a másiktól. Egyébként én a nyelvtan emelném ki, azon belül is a ragozást, mert hát ugye a magyartól és az angol nyelvtől is idegen módon nemhez kötötten ragozzák az egyes szavakat, és nem elég, hogy ragozzák a szavakat, még prepozíciókat is használnak mellé. Jaaa, meg még valami, ezek a szláv jó emberek mindent ragoznak, a számokat, a mellékneveket, mindent... Magyarra fordítva valahogy így beszélnek: Láttam a két szép gyerekemet -> Láttam az enyémet szépet kettőt gyerekemet.
2020. dec. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok, nem jól írtam a példát, inkább így lehetne átfordítani: Láttam az enyémeimet szépeket kettőt gyerekeimet.
2020. dec. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Hát szlovákiaiként erre nehéz válaszolni. Én szlovákul tanultam meg először, a cseheket értem ugyan úgy, beszélek velük. Talán annyit vettem észre először, hogy sokkal jobban hadarnak, mint a szlovákok, viszont ez függ attól is, hogy Csehország mely részéből valók. A szlovákból eredően meg lehet érteni a lengyelt is nagyjából. Kb. az oroszt és a szerbet is, viszont ezek már másabbak.


Pl. Jó napot -> Dobrý deň (sk) -> Hezký deň (cz) -> Dzien dobry (pl)


Köszönöm -> Ďakujem/ Díky -> Dík -> Dzieky


Kérem - Prosím - Prosim - Prosze


Jó estét - Dobrý večer - Dobry večer - Dobry wieczór


Egy, kettő, három - Jeden, dva, tri - Jedna, dvě, tři - Raz, dwa, trzy


Kutya - Pes - Pes - Pies

Ház - Dom - Dům - Dom


Meg persze vannak szavak amik teljesen eltérnek a szlovák - lengyel közt, viszont csehül ugyan azok vagy nagyon hasonlóak


Raktár - Sklad - Sklad - Magazyn

Fagylalt - Zmrzlina - Zmrzlina - Lody

2021. jan. 30. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!