Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meg lehet tanulni egy év...

Meg lehet tanulni egy év alatt egy nyelvet tanfolyam nélkül valahogy itthon, önszorgalommal?

Figyelt kérdés
Nem különösen jó a nyelvérzékem de gondoltam megtanulnék egy nyelvet egy év alatt úgy, hogy bátran meg merjek szólalni majd az adott országban. Lehetséges mindenféle iskola, tanfolyam nélkül?

2020. dec. 31. 13:14
 1/6 anonim ***** válasza:
57%

Alap szinten eljuthatsz valameddig.

Arany János - igaz, hogy zseni volt-, autodidakta módon megtanult angolul. A kiejtése, lehet, hagyott kívánnivalót, viszont gyönyörűen lefordította Shakespeare több színjátékát, drámáját.

A youtube-on is találsz alapfokú nyelvtanfolyamokat. Próbáld ki.

2020. dec. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Ha van hozzá anyagod, miért ne lenne lehetséges? Mint ahogy leírták, a kiejtéssel lehetnek problémák, de az írás, olvasás és hallott szövegértés nem akadály. Sokkal magasabbra is el lehet jutni mint az alapszint, viszont a szóbeli kommunikációt majd gyakorolnod kell.
2020. dec. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

Könyvvel, hanganyaggal lehetséges, de szerintem a magabiztos nyelvtudáshoz kell a kommunikáció gyakorlása, az pedig tanulótárs vagy tanár nélkül nem fog menni.


Én pl ezért értem százszor jobban az angolt, mint ahogy írni, de legfőképpen beszélni tudok rajta..

2020. dec. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%
Én autodidakta módon tanultam meg spanyolul és közel anyanyelvi szinten beszélem (van DELE C1-em is). Az egész csak rajtad múlik és azon, hogy milyen anyagból tanulsz.
2021. jan. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%

Meglehet tanulni 1 ev alatt. En most kezdem a spanyolt. Nekem annyi elonyom van hogy ahol elek itt sok a spanyol anyanyelvu, szomszedom is beszel spanyolul, egyik kollegam is. Lenne kivel gyakorolni ha egy alap szintig eljutok.

Keress spanyol levelezo partnert.

2021. jan. 3. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én németül tanulok itthon, nyelvtanárral még nem találkoztam. Próbáld ki a duolingot, az alapok lesznek a legnehezebbek, de ha van egy stabil alapod, arra bátran építkezhetsz. Olyan, mint a házépítés.
2021. jan. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!