Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » B1-es angol szint után már...

B1-es angol szint után már érdemes sorozatokat nézni?

Figyelt kérdés

Jelenlegi szintem A1, de kb. 1 hónapon belül sikerül befejeznem a B1-es szintig szükséges tananyagot, nyelvtant, szókincset stb.


Arra gondoltam, hogyha befejeztem, akkor természetesen haladok tovább a tananyaggal C1-es szintig, de közben elkezdek sorozatokat nézni, csak angolul, esetleg angol felirattal megtámogatva. Mindennap 1 rész, nem hagyok ki egy napot sem! Ennek szerintettek lenne értelme B1-es szinttől, vagy egy erős B2-es szinttől érdemes, B1-es szinten csak egyfajta szorongást okozhat?


Köszönöm.


2021. jan. 3. 19:16
 1/2 A kérdező kommentje:
Bocsánat, a jelenlegi szintem: A2
2021. jan. 3. 19:17
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Így nézni a sorozatokat/ filmeket (meg bármit, ami egy idegennyelven van) már akármilyen szinttől „érdemes". Ha nem tudsz egy szót sem, és így kezdesz el sorozatokat nézni, akkor is fogsz tanulni. Így tanul meg manapság szinte minden tinédzser angolul. Kárt nem fog benned okozni, csak jót. A szókincsed, és a tudásod a mindennapi szóhatnálatról így fog a legjobban kialakulni.
2021. jan. 4. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!