Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelven tanuljak meg...

Milyen nyelven tanuljak meg ha fordító/tolmács szeretnék lenni?

Figyelt kérdés
Már megtanultam angolul és németül. De szeretnék még 1-2 nyelvet megtanulni mellé. A törökön, a francián, az olaszon, a latinon, és a spanyolon gondolokodom. Szerintetek melyik hasznosabb? Vagy milyen nyelvet tanuljak meg inkább ami hasznosabb a felsoroltak közül? (Negatív kommenteket nem kérek. Köszi)
2021. jan. 3. 22:20
 1/10 anonim válasza:
100%
Ezek közül amiket írtál, inkább olasz vagy francia. De én még ajánlanám az orosz nyelvet, viszont az nehéz.
2021. jan. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mit értesz az alatt hogy megtanultál?

Mindkét nyelvből C2?

2021. jan. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A spanyol elég hasznos tud lenni, mert nagyon sok ország hivatalos nyelve, de például az USA-ban is a leggyakrabban beszélt idegen nyelv. Bár a francia vagy az olasz sem rossz ötlet.

Egyébként nem kell fordító-tolmács szakra C2-es típusú nyelvvizsga, C1 és B2 elég (párosítva vannak a nyelvek, és az első nyelvből is elég a sima C1-es felsőfokú, de nyilván nem árt a minél jobb nyelvtudás). Felvi.hu-n meg tudod nézni, hogy milyen nyelv párok indulnak bizonyos létszám fölött, és mik a felvételi követelmények.

2021. jan. 4. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
ELTE mesterszakon két C1-et kérnek mindkét tárgyból.
2021. jan. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%

Nem a felvételire gondoltam a nyelvtudási szintet, #3!


Hanem arra a kijelentésére, hogy "Már megtanultam angolul és németül".


Mit jelent vajon ez gyakorlatban?? Erre lettem volna kíváncsi.

2021. jan. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

4-esnek:

"A mesterképzésbe való belépéshez az első idegen nyelvből (B) államilag elismert, felsőfokú (C1), komplex típusú nyelvvizsga és a másik idegen nyelvből (C) államilag elismert középfokú (B2), komplex típusú nyelvvizsga vagy ezekkel egyenértékű érettségi bizonyítvány vagy oklevél szükséges."

Tehát nem kell két felsőfokú az ELTE-re, akárhogyan is nézem.

2021. jan. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6. Igen, újra átolvastam és a 2. nyelvnél elég a B2.
2021. jan. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a hasznos tanácsokat. 2.kérdezőnek meg annyit, hogy igen mindkét nyelvből meg van a C2.
2021. jan. 4. 15:40
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Hol lehet letenni C2-t?
2021. jan. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
kínait
2022. szept. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!