Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit tegyek, hogy értsem amit...

Mit tegyek, hogy értsem amit beszélnek?

Figyelt kérdés
Nézek angolul filmeket magyar felirattal, de nem nagyon tudom kivenni , hogy mit mondanak.

2021. jan. 4. 13:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz mit kezdeni. Nézz sok filmet, előbb-utóbb megtanulod felismerni a szavakat. Viszont az angol szinkron/angol felirat párosítással sokkal többre megy az ember.
2021. jan. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nem tudod kivenni mirol van szo. Magyar felirat, azt olvasod, az angol beszed meg elszall a fejed felett. Igy soha nem fogsz megtanulni angolul.
2021. jan. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kezdésnek inkább egyszerűbb angol szövegeket olvasgass, tanuld meg őket. A filmekre inkább idővel állj rá. Egyébként érdekes, de valós összefüggés, hogy az olvasás is fejleszti a hallás utáni szövegértést. Ha beírod a Google-ba: "easy english texts", találsz sok hasznos oldalt. Ezeket olvasgasd. Nem elegendő kiszótárazni és a szavakat megtanulni, hanem a szövegeket érdemes olvasni. Egy-két szöveget kinyomtatsz, nem hosszúak. Napi szinten rászánsz fél-egy órát, hetenként váltasz új szövegekre. 3-4 hónap múlva már ráérzel a nyelvre, akkor menni fog a hallás utáni szövegértés is. Először persze nehezebb lesz. Ha középfokú nyelvtudással rendelkezel, akkor simán nekiállhatsz egyszerűbb könyveket olvasni angolul. Én is olvasva tanultam meg a nyelvet. Beszédet és a hallás utáni szövegértést nem gyakoroltam különösen soha, de mindkettő simán megy az olvasás miatt.
2021. jan. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
kérj meg egy jobban beszélő barátod, hogy válogasson neked filmeket érthető akcentusokkal.
2021. jan. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyszerre több téren érdemes fejleszteni magad, ebből csak egy a filmnézés. Pár tipp: Nézz az érdeklődési körödnek megfelelő youtube videókat, olvass cikkeket, könyvet, internetes fórumokat (még jobb, ha hozzá is szólsz). Állítsd át a telefonod angolra. Keress beszélgetőtársat, biztosan van valaki a családodban, baráti körödben, aki hasonló szinten van és szeretne fejlődni.


A filmnézéssel kapcsolatban nekem az alábbi dolgok segítettek, amikor a magyar feliratos szinten tartottam:

-Angol felirattal újranézni olyan filmeket, amiket már jobban ismertem

-Magyar feliratra csak akkor ránézni, ha nem értem az adott mondatot

-Viszonylag egyszerű nyelvezetű filmeket nézni angol felirattal

-Sorozatot nézni, ahol szépen lassan hozzászoksz a szereplők beszédmódjához és gyakori szóhasználatához


Szép lassan el fog jönni az a pont, amikor már elég lesz az angol felirat, utána jön az a rész, hogy megpróbálod szép fokozatosan azt is elhagyni. Sok sikert!

2021. jan. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!