Német vagy japán?

Figyelt kérdés
Angolul, olaszul és spanyolul folyékonyan beszélek. Szeretnék még egy nyelvet megtanulni, ez a kettő ami között vacillálok. A német amolyan majdnem must have legtöbb álláshirdetésben (programozó vagyok), viszont a japán meg bulisabb, jobban érdekel. Melyiket válasszam szerintetek?

2021. jan. 4. 18:23
A kérdező szavazást indított:
Német
Japán
Egyéb (megírom)
Egyik sem (felesleges további nyelvet tanulni)
28 szavazat
 1/7 anonim válasza:
100%
Szerintem azért jó a japán - én is azt tanulok egyébként - mert ha érdekel akkor szívesebben tanulod, filmet nézel ezen a nyelven, zenét hallgatsz, ha tetszik a kultúra utána olvasol és mivel tök más minden mint ahogy az Magyarországon megszokott iszonyatosan érdekes és izgalmas. Én minden pillanatát gyűlöltem a német tanulásomnak az iskolában és hogy őszinte legyek nem sokára úgy érzem sokkal nagyobb kereslet lesz a japánul, kínaiul és koreaiul beszélő emberekre mint azokra akik németül meg angolul tudnak. De gratulálok hogy ennyi nyelven beszélsz! Én is szeretnék ilyen szintre eljutni.
2021. jan. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Mojjo ***** válasza:
76%
2021. jan. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

1-es, igen, most kereslet van a japán és koreai nyelvet tudókra. De az üzleti élet és az informatika nyelve még mindig az angol. És világviszonylatban az ér többet jelenleg, nem a japán, a kínai, vagy a koreai nyelv. Ennek ellenére én is japán nyelvtanulás mellett vagyok. A németet én sem szerettem, pedig nagyon sokáig tanultam, de már csak értem, nem igen tudok rajta beszélni, mert kiestem a gyakorlatból.

Japán nyelvtudásra elsősorban esetlg a japán cégeknél lehet szükség, bár attól függ, hogy milyen beosztásban és milyen cégnél.

2021. jan. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A japánt jobban szereted, szívesebben is tanulnád, mint a németet. Úgyhogy japán.
2021. jan. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Amúgy első vagyok újból, még az jutott eszembe, hogy anno voltam két hónapot Japánba nyelv tanulás miatt. Nem sok semmi ragadt rám mert kevés volt az idő meg akkor még kb nulla volt a tudásom, de elmentem dolgozni - és rájöttem, hogy az ázsiaiak egyáltalán nem erőltetik ezt az angol témát. Engem is azért vettek fel mert tudtam angolul. Szóval még ha nem is gondolkozol nagyon külföldön egy jó angol tudással már kb minden kis lutri étteremben vagy kávézóban el tudsz helyezkedni. Jó mondjuk ez még a pandémia előtt volt azóta nem tudom mennyi változott valszeg nem lenne megint ennyire egyszerű a dolog
2021. jan. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%
Műszaki területen rogyásig van az ország német hátterű cégekkel, ha munka szempontjából nézzük, egyértelműen azt választanám.Ha továbbiakban is Közép-Európában szeretnél élni, egyértelműen az a befutó.
2021. jan. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sokféle választ, nézőpontot, elgondolkodtattok.
2021. jan. 4. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!