Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A magántanárok megérik a...

A magántanárok megérik a pénzüket ?

Figyelt kérdés
Gondolkozok hogy kipróbáljak egy magán tanárt angolból. Már van egy erős tudásom B2-C1 szinten. A Netflixet már full angolul nézem. Az internet(youtube leginkább) teli van jobbnál jobb anyagokkal. Nyelvtanuló alkalmazásokból is rengeteg van. Van értelme kifizetni az angol tanárnak a pénzt (4000-5000Ft/60 perc) vagy magától is tud normálisan haladni az ember ? Tényleg gyorsabban lehet haladni magán órákkal ?

2021. jan. 5. 12:49
A kérdező szavazást indított:
Megéri
Nem éri meg
22 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően amit a tanár tud nyújtani, az az iránymutatás és a visszajelzés, tehát elmondja, hogy ezt-ezt-ezt-ezt... kell megtanulni, ennek megfelelően mutat feladatokat, és a megoldásaidat ki tudja javítani.

Ideális esetben ez úgy működik, hogy a tanár megadja az irányt, a diák pedig foglalkozik vele az utasítások szerint, így szinte önmagától tanulja a nyelvet (a valóság pedig ettől nagyon távol áll, a legtöbb esetben a tanuló csak abban a heti pár órában foglalkozik a nyelvvel, amíg a tanár órát tart).

Természetesen önerőből is lehet nyelvet tanulni, de ehhez a csillagok kedvező együttállásán túl egy rakat dolognak kell jól működnie, hogy az hatásos is legyen. Valószínűleg Te vagy az üdítő kivétel.

2021. jan. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Ha ilyen szinten vagy, neked valószínűleg már nem éri meg. Már lehet, most többet tudsz egy átlagos középiskolai tanárnál.
2021. jan. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

Attól függ. Én spanyolból jártam magántanárhoz, de csak beszédet gyakorolni meg esetleg írtam fogalmazást és azt gyorsan átnéztük, hogy mit hibáztam. Az nagyon megérte, inkább ilyen konzultációszerű volt. :) De feladatokat oldani, szavakat meg nyelvtani szerkezeteket tanulni itthon is tudok, ezt meg is mondtam neki egyébként.


Van, akit jobban kell babusgatni, szerintem mindenkinek más a megfelelő. Bár aki kevésbé önálló, az inkább menjen nyelviskolába, mint magántanárhoz. A magántanár előnye, hogy csak rád figyel. Ebből szerintem főleg szóban lehet profitálni.

2021. jan. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%
Nekem 2000 Ft volt egy magánóra így megérte. Fél év alatt középfokú nyelvvizsga szintre készített fel egy gyenge gimis angol tudásról. Ha nincs az iránymutatás, meg nem jön rá, mik a gyengeségeim, magamtól nehezen indultam volna el.
2021. jan. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
60%
Hát ez az, amit #2 ír, hogy hová? Az itteni tapasztalatok alapján C1 fölé nemigen van tanár. Mondjuk én ismerek CAE-re és CPE-re sikeresen felkészítő tanárt, az ilyen már teljesen egyedi jelenség, mint esőhöz képest a szivárvány.
2021. jan. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem érdemes, főleg, ha van terület vagy feladattípus, amit szeretnél gyakorolni. Visszajelzés és pl szóban segít váratlanabb fordulatokra is felkészülni.
2021. jan. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!