Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » IMPECCABLE könyv Vida Enikőtől...

IMPECCABLE könyv Vida Enikőtől érettségire/nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés
Találtam egy ilyen könyvet, és jónak tűnik, esetleg van valakinek tapasztalata ezzel? Vagy milyen könyvet ajánlanátok? 4 éve tanulom a nyelvet, heti 4-5 órában, de nagyon rám férne egy ilyesmi gyorstalpaló.

2021. jan. 9. 17:30
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyan nincs meg a könyv, de a franciatanárom gyakran nyomtat ki belőle feladatokat. Szerintem elég jó kis könyv, ilyen gyorstalpalónak tökéletes.

Én már megcsináltam az írásbelit, ahhoz a BME nyelvvizsgafelkészítő könyvét használtam. Ezzel nagyon meg vagyok elégedve, tudom ajánlani. Aztán van egy olyan félkészítő amiben 10db Origo, 10db BME feladatsor van. Ezt is használtam, de nem annyira ajánlom, mert elég régi(2011-es)és azóta változtak a dolgok pl a BME nyelvvizsgán.(mondjuk ez függ attól hogy te milyen nyelvvizsgát akarsz)

Szóbelizni a jövőhéten fogok, és én az 1000 kérdés, 1000 válasz francia verzióját használtam(tudom ajánlani) illetve a Francia szóbeli gyakorlatok érettségizőknek és nyelvvizsgázóknak.(ilyen piros a borítója) Ezt kifejezetten ajánlotta a tanárom, és tényleg nagyon jól ki vannak benne dolgozva témák, szóval lehet belőle szemezgetni. Van szószedet része, kidolgozott szituációk stb.. Ezt is nagyon szeretem.

Remélem tudtam segíteni. Ha van még kérdésed, írj nyugodtan:D

2021. jan. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nekem a piros fedeles könyv megvan, így is érdemes lenne szerinted megvenni az 1000 kérdés 1000 válasz könyvet? Azzal is szemeztem, megvan az angol verziója és azt nagyon szeretem:)
2021. jan. 12. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!